Tahač je jen větší motokára, říká nováček Buggyry Forman


Praha - Nováčka týmu Buggyra v evropském šampionátu tahačů Jiří Forman čeká snad nejnáročnější změna, jaká je v motoristickém sportu možná. Přimo od volantu motokáry přeskočí do kokpitu obřího závodního tahače, aby v evropském okruhovém šampionátu nahradil dvojnásobného mistra Davida Vršeckého.
"Auto je podobně živé jako motokára, ovšem je trochu větší," nebojí se 22letý jezdec radikální změny
Přišel jste do týmu, který obhajuje titul v Poháru konstruktérů a jehož jezdci loni pravidelně končili na stupních vítězů? Cítíte jako nástupce Davida Vršeckého nervozitu?
Splnil jsem si životní sen, ale nahradit v týmu Davida nebude snadné a do určité míry to ani nejde. Pro tým má totiž obrovskou cenu i jako konstruktér a testovací pilot. Samozřejmě mi je jasné, že tým míří vysoko, ale pro mne to bude zcela nová výzva. Doufám, že se v šampionátu rychle zorientuji a budu Adamovi důstojným parťákem.
Do závodního tahače přecházíte přímo z motokáry. Není to příliš velký skok, z nejmenšího závodního vozu rovnou do toho největšího?
Auto je podobně živé jako motokára, ovšem je trochu větší (smích). Ještě se musím naučit spoustu věcí a zatím mi nejdou. Ale myslím, že si zvykám a po testech jsem se už někam posunul a zrychlil.
Kolik jste toho před sezonou stihl najet v testech?
Už jsem něco odjel loni a teď v dubnu jsem absolvoval dvoje testy v Mostě. David Vršecký říká, že na začátečníka si vedu dobře. Tak snad v tomto trendu budu dál pokračovat.
Dáváte si do premiérové sezony v ME konkrétní cíle?
To určitě ne. Celý rok se budu učit a chci se pravidelně zrychlovat. Ani jeden z okruhů neznám, vlastně jen z onboardů, které jsem si našel na internetu. Vím, že fanoušci po mně budou chtít brzy minimálně dobré výkony, tak pro to udělám všechno.
Čeští fanoušci na vás budou zvědaví hlavně začátkem záři při závodě v Mostě...
Domácí závody jsou vždycky velmi náročné. Je při nich řada sponzorských a společenských povinností a k tomu přičtěte tlak od diváků. Ale budu se snažit si to nepřipouštět.
Jak vycházíte s týmovým parťákem Adamem Lackem?
Je to skvělé a hodně mi pomáhá s adaptací na nové prostředí. Známe se strašně dlouho. Doma mám fotku, na které je mi šest let a stojím vedle Adama (smích). 

Nejčtenější zprávy