Jágr smutní, sudí nepískl faul a Florida padla. Fantóm Neuvirth vychytal Capitals

Sunrise - Domácí obránce Aaron Ekblad při odchodu z ledu jen vztekle bouchl holí do plexiskla. Tohle byla nešťastná prohra, která přiblížila Floridu Panthers k vyřazení z play off NHL. Panteři v pátém utkání prvního kola podlehli newyorským Islanders 1:2 až ve druhém prodloužení.
Rozhodlo oslabení domácího týmu, které hosté dokázali využít. Těsně před klíčovou brankou Quineho, která ukončila maratonský duel, ovšem rozhodčí přehlédli jasné podražení hostujícího Leddyho. Jaromír Jágr tedy smutní, jeho tým prohrává v sérii 2:3 na zápasy.
Židlický přihrál na vítězný gól
Český útočník si připsal asistenci u jediné branky Floridy, cennější je ovšem bod beka Islanders Marka Židlického u rozhodujícího gólu.
Židlický zasáhl poprvé do letošního play off a hned figuroval u klíčovému momentu. Český bek přihrál v přesilové hře Alanu Quinemu, který ranou z voleje ukončil v 96. minutě dramatický zápas.
Hosté vedli gólem Franse Nielsena z úvodu střetnutí až do začátku třetí třetiny, kdy po krásné kombinaci vyrovnával střelou do odkryté branky Alexandr Barkov. Ruský útočník mohl být hrdinou zápasu, ale v prodloužení neproměnil trestné střílení.
Neuvirth vyhlášen hráčem zápasu
Zásluhou Michala Neuvirtha snížila Philadelphia ve Washingtonu stav série prvního kola play off NHL na 2:3. Český gólman kryl na ledě nejlepšího týmu základní části všech 44 střel, dovedl tým k výhře 2:0 a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.
Neuvirth vystřídal v brankovišti Flyers chybujího Steva Masona za stavu 0:3 v sérii a tým, který ho draftoval, přivádí k šílenství. V obou zápasech inkasoval český gólman jen jeden gól ze 76 střel. Naopak Philadelphii stačilo k úspěchu pouhých jedenáct pokusů. Skóre otevřel v polovině zápasu Ryan White a pojistku přidal v poslední minutě Chris Vandevelde.
Aktualizujeme
1. kolo play off NHL:
Východní konference - 5. zápasy:
Washington - Philadelphia 0:2 (stav série 3:2), Florida - New York Islanders 1:2 v druhém prodl. (stav série 2:3)
Západní konference - 5. zápasy:
Dallas - Minnesota 4:5 v prodl. (stav série 3:2), Los Angeles - San Jose 3:6 (konečný stav série 1:4)

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !