Zraněný Krpálek vypadl na ME v Kazani už v osmifinále

Kazaň - Judista Lukáš Krpálek na mistrovství Evropy neobhájí stříbrnou medaili. Na šampionátu v Kazani sice startoval i přes zranění ramena, ale vypadl už v osmifinále s Grigorim Minaskinem z Estonska.
Krpálek tak stále nemá jisté místo mezi nasazenou osmičkou na olympijských hrách v Riu de Janeiro, před turnajem byl šestý v kvalifikačním žebříčku.
Pětadvacetiletý nejlepší český judista byl na předchozích třech evropských mistrovstvích vždy ve finále, tentokrát ho však limitovaly zdravotní problémy a prohrál hned úvodní zápas. Kvůli potížím s ramenem nemohl před ME pořádně trénovat a také při souboji s Minaskinem na něm bylo vidět, že ho rameno bolí.
Estonec, jemuž patří až 38. příčka v olympijské kvalifikaci, toho využil a hodil Krpálka na wazari. Favorit následně začal tlačit, vydařil se mu chvat, který však rozhodčí ocenili jen jako juko, a donutil soupeře ke třech trestům. Jenže čtvrtý znamenající automaticky prohru už Minaskin nedostal a překvapivou výhru udržel.
Krpálek obsadil v hmotnostní kategorii do 100 kg dělené deváté místo. Nejlepším Čechem na ME v Kazani se tak stal Jaromír Musil, který byl ve váze do 81 kg sedmý.
Jediné dnešní české vítězství si připsal Michal Horák, který ve váze nad 100 kg v 1. kole porazil Islanďana Thormodura Jonssona. Vyššího a těžšího protivníka udržel na zemi. V osmifinále už ale nestačil na favorizovaného Němce Andrého Breitbartha, který bodoval wazari a nedal Horákovi šanci zápas zvrátit.
Horák i tak získal do olympijské kvalifikace 48 bodů a zvýšil svou šanci na postup do Ria. Aktuálně by měl být na první nepostupové příčce a dostal se před Jaromíra Ježka v národní kvótě.
Ve váze do 90 kg při své premiéře na seniorském ME neuspěl David Klammert. Mistr Evropy do 23 let prohrál ve 2. kole se Srbem Aleksandarem Kukoljem, když mu dovolil dvě juka.

Nejčtenější zprávy