Pittsburgh rozstřílel Rangers a postupuje, Chicago si vynutilo sedmý duel

New York  - Hokejisté Pittsburghu postoupili v play off NHL do druhého kola. Penguins porazili New York Rangers 4:1 na zápasy, sérii zakončili domácím vítězstvím 6:3.
Vyřazení už podruhé unikli obhájci Stanleyova poháru z Chicaga, kteří otočili duel se St. Louis z 1:3 na 6:3 a vyrovnali sérii na 3:3. O postupujícím tak rozhodne až sedmý zápas v pondělí v St. Louis.
Rangers měli v Pittsburghu dobrý vstup do utkání a už po 62 sekundách se dostali do vedení po střele Ricka Nashe. Domácí v 10. minutě vyrovnali, ale za dalších 45 sekund hosté zase vedli. O dalších 64 sekund později už bylo opět vyrovnáno a výsledkem 2:2 skončila i první třetina. V té druhé pak Penguins rozhodli o svém triumfu čtyřmi góly.
Tučňáci v minulosti prohráli s Rangers v play off oba souboje, na třetí pokus ale dokázali tým z Velkého jablka porazit a to díky třem výhrám v řadě. Ve druhém kole se utkají s vítězem série Washington - Philadelphia.
Otočit sérii z 0:2 na 3:2 dokázal Anaheim, jenž navázal na dvě vítězství z Nashvillu první výhrou na domácím ledě 5:2.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 5. zápas:
Pittsburgh - New York Rangers 6:3 (2:2, 4:0, 0:1)
Branky: 26. a 40. Rust, 10. Hagelin, 12. Kessel, 30. Cullen, 37. Sheary - 2. Nash, 11. Moore, 46. Kreider. Střely na branku: 28:41. Diváci: 18.607. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Crosby, 3. Cullen (všichni Pittsburgh). Konečný stav série: 4:1.