Judisté bojují o evropský bronz družstev, čekají je Poláci


Kazaň - Čeští judisté budou na mistrovství Evropy v Kazani bojovat o bronzovou medaili v soutěži družstev. Po čtvrtfinálové prohře s domácím Ruskem porazili v opravách Srbsko jasně 5:0 a v duelu o třetí místo změří síly s Polskem.
V prvním kole narazili Češi na sousedy z Rakouska. Trenér Petr Lacina překvapivě nasadil i svou největší hvězdu Lukáše Krpálka, kterého trápí rameno. Právě on však vybojoval pro český tým rozhodující třetí bod a zařídil postup. Zlepšil si tak náladu po sobotním brzkém vypadnutí v individuálním turnaji. Kromě něj své duely vyhráli také Pavel Petřikov a David Klammert.
Ve čtvrtfinále už Češi nestačili na domácí Rusko, když tentokrát s Michalem Horákem místo Krpálka prohráli 1:4. Jediný bod zařídil Jaromír Musil.
Proti Srbsku nastoupili v sestavě Petřikov, Jakub Ječmínek, Musil, Klammert a Krpálek a soupeře jasně předčili, když mu nedovolili ani bod. Petřikov hodil soupeře na ipon, Ječmínek vyhrál na tresty v prodloužení, Musil s Krpálkem soupeře udrželi a proti Klammertovi Srbové soupeře ani nenasadili.
Finálový blok začíná v Kazani v 15:30 SELČ. Dosavadním maximem českého družstva bylo páté místo na ME 2014. Loni na Evropských hrách v Baku skončili Češi sedmí.

Nejčtenější zprávy