Renault připravil druhou generaci SUV Koleos. Má ambice být něčím více než jen silničním vozem


Ve třetím čtvrtletí vstoupí na trh nová generace vozu Renault Koleos. Výstavní premiéru nyní automobil zažívá na autosalonu v Pekingu. Minulá generace, která měla premiéru na ženevském autosalonu před osmi lety, zůstala trošku za prodejními očekáváními značky. Prodalo se jich přes tři sta tisíc kusů, z toho skoro polovina v Číně. Renault doufá, že novinka si povede lépe.
Nový Koleos bude patřit mezi středně velká SUV. Na délku měří 4 metry a 67 centimetrů, což je o plných patnáct centimetrů více než předchůdce, rozvor narostl o dva centimetry na 2,71 metru.
Test minulé generace naleznete zde.
Do zavazadlového prostoru bude možné umístit předměty o celkovém objemu 542 litrů. 

Poměrně pozoruhodný je údaj o výšce podvozku nad vozovkou. Je 213 milimetrů, což by společně s pohonem všech kol mělo zajistit schopnost překonávat i středně těžký terén.
Řadu technických řešení bude vůz sdílet s modelem X-Trail, což je výrobek aliančního partnera Nissan.
Pod kapotu se bude montovat pětice motorů. Tři jsou zážehové a dva vznětové. Jejich výkonová paleta sahá od 130 do 175 koní (96-127 kW).
Vnitřní výbava bude velmi podobná té, jaká se nabízí v sedanu či kombíku Talisman, s nímž se ostatně vůz vyvíjel společně. K dispozici tedy bude multimediální systém se dvěma typy displejů. Ten větší (8,7palcový) je orientován na výšku.

Dále bude možné v interiéru nalézt vyhřívaný volant, audiosystém Bose s 12 reproduktory, systém samočinného brzdění, asistent pro jízdu ve zvoleném jízdním pruhu, systém pro rozpoznávání dopravních značek, systém kontroly mrtvého úhlu, automatické přepínání dálkových a tlumených světel, parkovací kameru, bezdotykové otevírání pátých dveří a ambientní osvětlení. Výběr barev, kterými si majitelé budou moci prosvětlit interiér, je velmi široký. Tisková zpráva konkrétně zmiňuje zelenou, modrou, žlutou, červenou i fialovou.

Nejčtenější zprávy