Šafářová má další výhru, Hradecká zranění oplakala. Karolína Plíšková přehrála Siniakovou


Praha - Druhý zápas na Prague Open, druhé vítězství v sezoně. Lucie Šafářová si na domácím podniku v Praze zahraje čtvrtfinále, když v úterním duelu druhého kola porazila další Češku Lucii Hradeckou.
Zápas jsme sledovali živě ZDE
Turnajová trojka obhájkyně loňského titulu Karolína Plíšková si v českém osmifinálovém duelu poradila s Kateřinou Siniakovou ve dvou sadách 6:4, 6:2. V dalším kole se turnajová trojka utká s Camillou Giorgiovou.
Zápas jsme sledovali živě ZDE
S turnajem se naopak loučí Barbora Krejčíková, která po senzační výhře nad Dominikou Cibulkovou nestačila na Mónicu Puigovou, jíž podlehla 4:6, 4:6. Ta přitom v prvním kole vyřadila jinou Češku, Terezu Smitkovou.
Hradecká měla potíže s krční páteří
Loňská finalistka Šafářová zápas za stavu 4:6, 0:2 vzdala kvůli zablokované krční páteři, kterou si nechala o přestávce mezi sety masírovat.
"Mám bloknulý krk. Už ráno jsem cítila, že to není úplně ideální a v tomhle počasí se to ještě zatuhlo víc. Podívat se nahoru při servisu byl problém, ani na returnu to nebylo dobré. Zkusila jsem s tím bojovat, ale nešlo to," říkala po zápase novinářům se slzami v očích. Podobnou obtíž má už prý potřetí za posledních 14 dnů.
Z rychlé výhry tak Šafářová ani nebyla moc šťastná. "Pro nikoho není příjemné vyhrát takovým způsobem. Přeju Lucce, ať se dá rychle do pořádku. Nicméně vítězství je vítězství, jsem ráda, že jsem ve čtvrtfinále. Cítila jsem se na kurtu dobře, výborně jsem servírovala. Klíčová byl ta chvíle za stavu 5:4 a 0:40, kdy jsem to dokázala otočit," zhodnotila zápas Šafářová.
O semifinále si Šafářová zahraje proti Hsieh Su-Wei, která si dnes poradila s Anou Konjuhovou a v prvním kole vyřadila Kristýnu Plíškovou.
V areálu pražské Sparty už hraje Barbora Strýcová proti Slovence Janě Čepelové. Po nich čeká šestnáctiletou Markétu Vondroušovou bývalá grandslamová vítězka Samantha Stosurová z Austrálie.

Připravujeme podrobnosti.

Tenisový turnaj žen J&T Banka Prague Open (antuka, dotace 500.000 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:
Šafářová (2-ČR) - Hradecká (ČR) 6:4, 2:0 skreč., Karolína Plíšková (3-ČR) - Siniaková (ČR) 6:2, 6:4, Hsieh Su-Wei (Tchaj-wan) - Konjuhová (Chorv.) 6:4, 2:6, 6:1, Puigová (Portor.) - Krejčíková (ČR) 6:4, 6:4, Giorgiová (It.) - Razzanová (Fr.) 6:1, 7:5.

Nejčtenější zprávy