Palát proti Islanders otevřel skóre zápasu, Tampa přesto padla

New York - Útočník Ondřej Palát vstřelil svůj druhý gól v letošním play off NHL, Tampa ale prohrála úvodní zápas 2. kola s New York Islanders 3:5. Ve středu se teprve rozhodlo o posledním postupujícím z úvodního kola. Stali se jím hokejisté Nashvillu, kteří v sedmém duelu zvítězili 2:1 na ledě Anaheimu a vyhráli celou sérii 4:3.
Palát po třech minutách hry otevřel skóre zápasu, když se prosadil pohotovou ranou z mezikruží. Jenže Islanders, kteří v prvním kole vyřadili druhý floridský celek Panthers v čele s Jaromírem Jágrem, ještě v první třetině třemi góly otočili skóre na svou stranu. Nejprve v 6. minutě vyrovnal obránce Travis Hamonic, v závěru se dvakrát trefil útočník Shane Prince. Gól na 3:1 dával pouhé tři sekundy před úvodní sirénou.

V polovině druhé dvacetiminutovky přidal čtvrtý gól John Tavares a zdálo se být rozhodnuto. Jenže domácí se nevzdali a ve třetím dějství dokázali snížit na jednobrankový rozdíl. V poslední minutě však pečetil výhru hostů, v jejich sestavě nechyběl obránce Marek Židlický, trefou do prázdné branky při power play Cal Clutterbuck.

Play off NHL:
1. kolo:
Západní konference - 7. zápas:
Anaheim - Nashville 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 42. Kesler - 7. Wilson, 16. Gaustad. Střely na branku: 37:20. Diváci: 17.407. Hvězdy zápasu: 1. Rinne (Nashville), 2. Kesler, 3. Getzlaf (oba Anaheim). Konečný stav série: 3:4.
2. kolo:
Východní konference - 1. zápas:
Tampa Bay - NY Islanders 3:5 (1:3, 0:1, 2:1)
Branky: 4. Palát , 48. Kučerov, 58. Filppula - 18. a 20. Prince, 6. Hamonic, 29. Tavares, 60. Clutterbuck. Střely na branku: 36:22. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Prince, 2. Nelson (oba Islanders), 3. Kučerov (Tampa). Stav série: 0:1.