Washington porazil Pittsburgh, první zápas hat trickem rozhodl Oshie

Washington - Hokejisté Washingtonu porazili v úvodním utkání 2. kola play off NHL Pittsburgh 4:3 v prodloužení a ujali se vedení v sérii 1:0. Hlavním strůjcem vítězství byl útočník T. J. Oshie, který vstřelil tři góly, včetně rozhodujícího v 10. minutě nastaveného času.
Capitals vedli po první třetině 1:0, Penguins v polovině zápasu dvěma góly v rozmezí 57 sekund skóre otočili. Oshie však za dalších 33 sekund svou první trefou v utkání vyrovnal a na začátku třetí třetiny dostal domácí znovu do vedení. Ve 49. minutě ale hosté opět vyrovnali a muselo se prodlužovat.
Po devíti minutách a 33 sekundách Oshie dokonal hattrick, když našlápl do útočného pásma, obkroužil branku a zpoza ní zasunul puk za brankovou čáru. Gólman Matthew Murray se na poslední chvíli pokusil zasáhnout betonem a kotouč v nepřehledné situaci skončil pod ním. Hlavní rozhodčí však ukázal gól a svůj verdikt pak potvrdil i po dlouhém čtyřminutovém zkoumání na videu.
Spornou situaci můžete zhlédnout zde:

2. kolo play off NHL:
Východní konference - 1. zápas:
Washington - Pittsburgh 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 33., 44. a 70. Oshie, 11. Burakovsky - 31. Lovejoy, 32. Malkin, 49. Bonino. Střely na branku: 35:45. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Oshie (Washington), 2. Bonino (Pittsburgh), 3. Niskanen (Washington). Stav série: 1:0.