Šafářová je ve finále Prague Open, nezastavila ji ani Plíšková


Praha - Lucie Šafářová si na domácím Prague Open zahraje o titul. V pátečním semifinále oplatila nasazená dvojka Karolíně Plíškové poslední porážky ze vzájemných zápasů a zvítězila poměrem 6:4, 7:6. Utkání jsme sledovali živě zde. Plíšková, turnajová trojka, tedy neobhájí loňský titul.
Ve finále se Šafářová utká se čtvrtou nasazenou tenistkou Samanthou Stosurovou z Austrálie, která v pátek přešla přes turnajovou jedničku Světlanou Kuzněcovovou bez boje, neboť Ruska zápas kvůli zranění břišního svalu vzdala.
"Doufám, že titul zůstane doma"
"Je to úžasné dostat se takhle zpět a být ve finále zrovna tady v Praze. Ve druhém setu jsem se dobře dostala zpět do hry, jsem za to šťastná. Cítila jsem se dobře nejen na forhendu, ale ve všech úderech, hrála jsem agresivně a dobře servírovala. Teď jen doufám, že titul zůstane doma," řekla rodačka z Brna v rozhovoru pro Českou televizi.
Šafářová porazila Plíškovou podruhé v kariéře v pátém vzájemném utkání a po třech porážkách v řadě. Své fedcupové kolegyni oplatila porážku z minulého týdne z německého Stuttgartu.
Před utkáním byla favoritkou rodačka z Loun, která v Praze zatím v každém utkání jasně dominovala. Šafářová ale potvrdila postupný nárůst formy a od začátku ukazovala, že tentokrát rozhodně nedá svou kůži lacino.
Už v první hře sebrala soupeřce podání a jak se později ukázalo, jednalo se o rozhodující moment první sady. Šafářová totiž náskok brejku udržela až do konce setu a zvítězila 6:4.
Druhou sadu Šafářová otočila
Druhý set se dlouho vyvíjel opačně, Plíšková šla brzy do brejku, vedla 3:0 a 4:1, jenže Šafářová dokázala ztrátu vymazat a vynutit si závěrečný tie-break.
"Pořád jsem si říkala, že je to jen jeden brejk, což se může v tenise kdykoliv změnit, a to se pak stalo," poznamenala Šafářová. Ve zkrácené hře působila jistěji, napoprvé sice náskok ztratila, pak si však vypracovala dva mečboly a hned ten první vítězným forhendem proměnila.

Tenisový turnaj žen J&T Banka Prague Open (antuka, dotace 500.000 dolarů):
Dvouhra - semifinále:
Šafářová (2-ČR) - Karolína Plíšková (3-ČR) 6:4, 7:6 (7:4), Stosurová (4-Austr.) - Kuzněcovová (1-Rus.) bez boje.

Nejčtenější zprávy