Tampa vyrovnala sérii proti Islanders, asistoval i Palát. Srovnal také Pittsburgh

New York - Hokejový útočník Ondřej Palát přispěl ve druhém utkání semifinále Východní konference asistencí k výhře Tampy Bay 4:1 nad New Yorkem Islanders, po níž je série vyrovnaná 1:1. Stejný stav panuje i mezi Washingtonem a Pittsburghem, který po minulé prohře v prodloužení tentokrát uspěl na ledě soupeře 2:1.
Loňská lajna zase pospolu
Trenér Tampy Bay Jon Cooper se po nezdaru 3:5 v úvodním utkání série rozhodl dát dohromady útočnou formaci Palát, Tyler Johnson a Nikita Kučerov, která při loňské jízdě do finále zařídila nejvíce branek týmu. Tah se kouči vyplatil, když už v sedmé minutě Johnson dostal puk od Paláta do gólové pozice a bekhendovým blafákem otevřel skóre.
Zanedlouhou přidal druhý zásah domácích Jonathan Drouin a Islanders, kteří v úvodní třetině přestříleli soupeře 12:5, vytěžili ze své aktivity trefou Nikolaje Kuljomina alespoň kontaktní gól. V dalším průběhu už ale dávala branky jen Tampa Bay. V polovině prostřední třetiny zvyšoval v přesilové hře střelou od modré čáry Victor Hedman a výhru pečetil druhým gólem v utkání Johnson.
Tučňáci vezou domů vyrovnaný stav
Ve Washingtonu se na první změnu skóre čekalo do 28. minuty, kdy Nick Bonino skvělou přihrávkou zpoza branky našel úplně volného Carla Hagelina. Lídr základní části vyrovnal v úvodu třetí třetiny v přesilové hře díky dorážce Marcuse Johanssona. Vedení ale vrátil na stranu Pittsburghu v čase 55:32 Eric Fehr, který usměrnil do branky přihrávku Jevgenije Malkina.

2. kolo play off NHL:
Východní konference - 2. zápasy:
Tampa Bay - New York Islanders 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 7. a 58. Johnson (na první Palát ), 12. Drouin, 32. Hedman - 16. Kuljomin. Střely na branku: 31:20. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Hedman, 2. Drouin, 3. Johnson (všichni Tampa Bay). Stav série: 1:1.
Washington - Pittsburgh 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 45. Johansson - 28. Hagelin, 56. Fehr. Střely na branku: 24:35. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Washington), 2. Fehr (Pittsburgh), 3. Niskanen (Washington). Stav série: 1:1.

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !