Rozjetá Strýcová smetla světovou trojku Kerberovou, postupuje i Plíšková


Madrid -  Tenistka Barbora Strýcová v prvním kole antukového turnaje v Madridu překvapila vítězstvím 6:4, 6:2 nad světovou trojkou a druhou nasazenou Angelique Kerberovou z Německa. Na silně obsazeném turnaji ve španělské metropoli postoupila také Karolína Plíšková.
Strýcová v dosavadních čtyřech vzájemných duelech s Kerberovou nezískala ani set a v březnu v Miami utrpěla debakl 1:6, 1:6, dnes ale díky aktivnímu výkonu slavila velký úspěch. Čtvrtfinalistka pražského turnaje z minulého týdne poprvé prolomila podání letošní vítězky Australian Open po povedeném kraťasu v desátém gamu a získala díky tomu první set.
Třiatřicátá hráčka světa Strýcová si přenesla pohodu do další sady a ujala se rychle vedení 3:0. V páté hře sice poprvé v utkání přišla o servis a dovolila favorizované soupeřce snížit na 2:3, následně však získala tři gamy za sebou a za 70 minut si došla pro výhru. V druhém kole se třicetiletá Češka utká s Američankou Madison Keysovou.
Výhra za 44 minut
Semifinalistka pražského turnaje WTA Karolína Plíšková porazila v prvním kole na antuce v Madridu hladce 6:2, 6:1 domácí Lourdes Domínguezovou. Třináctá nasazená tenistka se na kurtu se 111. hráčkou žebříčku zdržela jen 44 minut.
Čtyřiadvacetiletá Plíšková v utkání nečelila ani jednomu brejkbolu a soupeřce o jedenáct let starší vzala podání pětkrát. V druhém kole, jež pro ni loni bylo konečnou, se střetne s Američankou Christinou McHaleovou.
Na silně obsazeném turnaji ve španělské metropoli se dnes ještě představí obhájkyně titulu Petra Kvitová, Kateřina Siniaková a den po triumfu v Praze Lucie Šafářová.

Tenisový turnaj mužů a žen v Madridu (antuka):
Ženy (dotace 4,771.360 eur):
Dvouhra - 1. kolo:
Karolína Plíšková (13-ČR) - Domínguezová (Šp.) 6:2, 6:1,  Strýcová (ČR) - Kerberová (2-Něm.) 6:4, 6:2, Koviničová (Č. Hora) - Vinciová (7-It.) 6:4, 6:2, Suárezová (8-Šp.) - Babosová (Maď.) 3:6, 6:2, 6:3, Pavljučenkovová (Rus.) - Curenková (Ukr.) 6:2, 6:1, Keysová - Riskeová (obě USA) 1:6, 6:3, 6:4, Gavrilovová (Austr.) - Watsonová (Brit.) 7:5, 6:4.

Nejčtenější zprávy