Penguins díky 47 zásahům nováčka Murrayho slaví druhou výhru nad Capitals

New York - Hokejisté Pittsburghu porazili ve třetím utkání 2. kola play off NHL Washington 3:2 a ujali se vedení v sérii 2:1 na zápasy. Hlavním strůjcem úspěchu Penguins byl nováček v brance Matt Murray, který zneškodnil 47 střel a vytvořil si tak nové osobní maximum.
Základ k vítězství položili Tučňáci na přelomu sedmé a osmé minuty první třetiny, kdy se díky dvěma slepeným gólům Patricka Hörnqvista a Toma Kühnhackla v rozmezí 60 sekund dostali do vedení 2:0. Ve 36. minutě přidal třetí branku Carl Hagelin a o zbytek už se postaral Murray.
Jednadvacetiletý gólman, který v základní části odchytal jen třináct zápasů, lapil v první i v druhé třetině 14 střel, ve třetím dějství pak čelil dokonce 21 ranám! Celkově hosté přestříleli domácí v poměru 49:23, ale dokázali pouze snížit. Murrayho překonal poprvé teprve ve 49. minutě Alexander Ovečkin, podruhé na něho vyzrál až 56 sekund před koncem třetí třetiny Justin Williams.

2. kolo play off NHL:
Východní konference - 3. zápas:
Pittsburgh - Washington 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky: 7. Hörnqvist, 8. Kühnhackl, 36. Hagelin - 49. Ovečkin, 60. Justin Williams. Střely na branku: 23:49. Diváci: 18.601. Hvězdy zápasu: 1. Murray, 2. Hagelin (oba Pittsburgh), 3. Ovečkin (Washington). Stav série: 2:1.

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !