První auta Googlu zřejmě vyrobí automobilka Fiat-Chrysler. A vůbec nebudou malá


Vrcholní představitelé firem Google a Fiat-Chrysler Automobiles (FCA) by ve velmi krátkém čase měli oznámit spolupráci při výrobě vozidel s autonomním řízením. Tvrdí to několik italských médií, například list La Republica ve svém internetovém vydání.
Společný výrobek by měl technicky vycházet z velkého rodinného vozu Chrysler Pacifica, který byl ve své klasické verzi pro lidské řidiče představen v lednu na autosalonu v Detroitu.
Podle zdrojů listu by měla nejdříve vzniknout zhruba stokusová ověřovací série pro další testy a následně by se mělo vyrobit několik stovek kusů, které již budou určeny do prodeje. Tato fáze by měla nastat zhruba za tři až čtyři roky.

Google zatím pro testování svých technologií autonomního řízení využíval miniaturní vozidla, která sám nazývá "koala car". Ta už najezdila 4 miliony testovacích kilometrů, z toho 2,4 v autonomním režimu.
Spojení by podle La Republicy mohlo být výhodné pro oba partnery. Google nebude muset investovat do vlastní továrny a získávání specialistů, kteří dokážou proměnit prototyp ve vůz schopný úspěšně projít celým složitým schvalovacím procesem a Fiat získá přístup k technologiím Googlu. Mít za zády takto ekonomicky silnou firmu se určitě šéfovi FCA Sergio Marchionnemu bude zamlouvat. Již několik let totiž marně hledá strategického spojence. V minulosti byl například několikrát odmítnut ze strany amerických koncernů Ford i General Motors.   

Nejčtenější zprávy