Šustr s Palátem asistovali u vítězné branky. Tampa je krok od konferenčního finále

New York - Čeští hokejisté Andrej Šustr a Ondřej Palát se v play off NHL podíleli na vítězném gólu Tampy Bay, která porazila New York Islanders 2:1 v prodloužení a vede v sérii 3:1 na zápasy. Lightning, kteří vyhráli v nastavení i předchozí zápas číslo 3, si tak mohou už v neděli na domácím ledě zajistit postup do konferenčního finále.
V pátek přitom měli dlouho blíž k výhře domácí Ostrované, které poslal do vedení v 5. minutě trefou v přesilové hře Kyle Okposo. Jednobrankový náskok pak hájili až do 48. minuty, kdy po přihrávce od zadního mantinelu vyrovnal Nikita Kučerov. Obrat dokonali hosté už po 94 sekundách prodloužení, kdy si několikrát vyměnili puk v útočném pásmu a obránce Jason Garrison po přihrávce od Šustra prostřelil brankáře Thomase Greisse dělovkou od modré čáry.