Dallas schytal v sedmém zápase debakl, postupuje St. Louis

New York - Hokejisté St. Louis zvítězili v sedmém rozhodujícím utkání 2. kola play off NHL na ledě Dallasu 6:1 a poprvé od roku 2001 se probojovali do finále Západní konference. Postup slaví i český útočník Dmitrij Jaškin, i když tentokrát po dvou odehraných zápasech znovu zůstal sedět jen mezi náhradníky. Na druhé straně skončil sen o Stanley Cupu pro Aleše Hemského a Radka Faksu.
Blues položili základ k triumfu třemi góly už v první třetině. Ve druhém dějství sice domácí Stars přestříleli soupeře v poměru 18:9, ale skórovali znovu jen hosté a navýšili své vedení na 5:0. Teprve v úvodu třetí třetiny se jednou prosadil i Dallas, pět minut před koncem ale pečetil výhru trefou do prázdné branky při power play Vladimír Tarasenko.
Jméno svého příštího soupeře se Blues dozvědí po dnešním utkání číslo sedm mezi San Jose a Nashvillem.
Statistika - 2. kolo play off NHL:
Západní konference - 7. zápas:
Dallas - St. Louis 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Branky: 46. Eaves - 6. Fabbri, 19. Stastny, 20. Berglund, 24. Backes, 36. Brouwer, 56. Tarasenko. Střely na branku: 32:19. Diváci: 18.754. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Fabbri, 3. Stastny (všichni St. Louis). Konečný stav série: 3:4.