V Řepích se bikrosaři utkají o letenky do olympijského Ria


Praha - Od pátku začne v pražský Řepích boj bikrosařů o poslední zbývající letenky na olympijské hry. Ve hře jsou stále ještě tři čeští závodníci Jan Švub,  Romana Labounková a Aneta Hladíková.
V Praze vrcholí sobotním a nedělním závodem King of Prague dvouletý cyklus bojů o body do světového žebříčku elitní kategorie C1, který v konečné fázi určuje jména vyvolených 32 mužů a 16 žen pro závody v Brazílii  Čeští závodníci jsou však zatím mimo postupové pozice jak podle žebříčku jednotlivců, tak i hodnocení národů. 
Pokud tedy Švub, Labounková či Hladíková nezazáří v Řepích a nezahrají jim do karet výrazné výpadky některých lépe umístěných soupeřů, zůstane jejich poslední nadějí světový šampionát, jenž koncem května hostí kolumbijský Medelín. Odtud si vybojují přímý postup do Ria čtyři muži a vzhledem k divoké kartě pro slabé Brazilky jen dvě ženy.
"Nejdůležitější bude, aby si naši reprezentanti v Řepích vyzkoušeli svoji formu před mistrovstvím světa. Čím lepší výsledek před svými fanoušky zajedou, tím lépe se jim bude do Kolumbie cestovat," uvedl trenér a bývalý vítěz Světového poháru Lukáš Tamme.
O pražském startu Švuba a Labounkové není pochyb, ale Hladíková se zotavuje ze zranění. "Zatím nevím, jestli je stoprocentně fit a pojede, nebo jestli se rovnou soustředí už na mistrovství světa," dodal Tamme.
V Řepích se během třídenního programu představí na 300 závodníků z několika kontinentů. Vedle mistrů světa a olympijských medailistů bojujících o Rio si v rámci zazávodí všechny domácí kategorie od šesti let až po veterány.

Nejčtenější zprávy