Karlovarské minerální vody stahují některé ochucené minerálky Mattoni


Karlovy Vary - Karlovarské minerální vody nahrazují v prodejní síti některé druhy ochucených minerálek Mattoni. Vnitřní kontrola zjistila senzorické závady. Výměna minerálek za nezávadné by měla být dokončena na počátku příštího týdne, sdělil mediální zástupce firmy Pavel Novák.
"Z naší vlastní iniciativy jsme v prodejní síti přistoupili k nahrazování některých produktů z nové řady Mattoni s obsahem ovocné šťávy, a to ve variantách Bílé hrozny, Pomeranč, Citron a Malina v jedenapůllitrovém balení. V rámci pravidelných interních kontrol jsme zjistili, že tyto vybrané produkty mohou vykazovat nevyhovující senzorické vlastnosti," uvedl Novák. Podle něj je to s největší pravděpodobností vinou nekvalitní ovocné šťávy od externího dodavatele.

Kvůli tomu, že produkt této řady byl na trhu poměrně krátce a zásoby nebyly velké, je nahrazovaní láhví za nové v prodejní síti rychlé. Od 5. května jsou obchody už zásobovány minerálkami ve standardní kvalitě.
"Větší část příslušných láhví už v prodejnách není, zbývající počty ke stažení se pohybují v řádech tisíců láhví. Dokončení stahování předpokládáme nejpozději na začátku příštího týdne," uvedl Novák. Závady se podle něj navíc vyskytují jen u zlomku stažených láhví.
V prodejnách, kde byly zakoupeny, mohou spotřebitelé tyto výrobky vyměnit.

Nejčtenější zprávy