Palát řídil úvodní vítězství Tampy ve finále konference. Blesky ale přišly o brankáře

Pittsburgh - Hokejový útočník Ondřej Palát byl vyhlášen největší hvězdou úvodního finálového zápasu Východní konference NHL, když gólem a přihrávkou řídil výhru Tampy Bay 3:1 v Pittsburghu. První bod v sérii ale přišel Lightning draho - v utkání se zranila jejich brankářská jednička Ben Bishop a duel nedohrál ani Tyler Johnson.
Skóre otevřel v závěru úvodní třetiny Alex Killorn, který dostal za obranu Pittsburghu skvělý pas od Victora Hedmana a bekhendovým blafákem překonal Matta Murrayho. Po přestávce si vzal slovo Palát. Nejdříve v přesilové hře z dorážky zvýšil na 2:0 a poté v přečíslení tři na jednoho adresoval krásnou přihrávku Jonathanu Drouinovi, který do poloodkryté klece přidal třetí gól.
Domácí střeleckou aktivitu 35:20 zúročili jen v poslední minutě prostřední části ke snížení Patricem Hörnqvistem. U gólu si připsal asistenci Sidney Crosby, který se v klubové historii Penguins osamostatnil na druhém místě v počtu přihrávek (83) v play off od Jaromíra Jágra. Rekord drží Mario Lemieux (96).
Palát v zápase vyfasoval i dvě minuty za vražení na hrazení, když poslal na mantinel Briana Dumoulina. I když nešlo o nějak hrubý zákrok, otřesený obránce Pittsburghu zápas nedohrál. Daleko větší ztráty ale počítala Tampa. Bishop utrpěl zranění nohy a ledovou plochu opustil už v první třetině na nosítkách. Johnsonovi po srážce s Chrisem Kunitzem nedovolilo pokračovat ve hře pravé koleno.

Semifinále play off NHL:
Východní konference - 1. zápas:
Pittsburgh - Tampa Bay 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 40. Hörnqvist - 19. Killorn, 23. Palát, 39. Drouin ( Palát ). Střely na branku: 35:20. Diváci: 18.554. Hvězdy zápasu: 1. Palát , 2. Drouin (oba Tampa Bay), 3. Hörnqvist (Pittsburgh).

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !