Rosického čeká poslední zápas v Arsenalu. Udělejte ho kaptiánem, přejí si fanoušci


Londýn - V Arsenalu strávil celou dekádu, ale z toho téměř čtyři roky se protrápil na marodce. Přesto je Tomáš Rosický pro fanoušky londýnského klubu legendou a nesou těžce, že český záložník v neděli proti Aston Ville zažije svůj poslední zápas v dresu Gunners.
Už když v pátek trenér Arséne Wenger oznamoval, že vedle Flaminiho a Artety opustí v létě Arsenal i český reprezentant, věděl, že tím vzbudí poprask. "Opustí nás tři velké osobnosti. Tomáš je s námi deset let, všichni ho tu milují," prohlásil Wenger s tím, že si ale není jistý, v jaké roli či zda vůbec se tito tři v neděli na domácím hřišti představí.
Český špílmachr totiž po jarní rekonvalescenci hrál zatím jen za juniorku. Navíc kanonýři ještě mohou zkusit zabojovat o druhou ligovou příčku, na kterou ztrácí dva body. Fanoušci mají ovšem jasno. Nejraději by Rosického viděli s kapitánskou páskou na ruce.

I přes častá zranění a dlouhé absence slavné sedmičky Arsenalu, se v archivu najde dost jeho povedených gólových akcí, které nyní fanoušci na sociálních sítích vytahují a vzpomínají na ně. Mezi všemi zřejmě vede parádní sólo proti Tottenhamu před dvěma roky.

Ať už se v neděli představí Rosický na hřišti v jakékoli roli, bude to nejen pro něj hodně emotivní loučení.

Nejčtenější zprávy