Chorvatský tým před Eurem trápí spor trenéra s Lovrenem


Záhřeb - V předběžné nominaci Chorvatska, které bude v základní skupině mistrovství Evropy jedním ze soupeřů českých fotbalistů, chybí obránce Dejan Lovren z Liverpoolu. Šestadvacetiletý stoper nebyl povolán kvůli neshodám s trenérem Antem Čačičem.
Lovren, kterého s Liverpoolem ve čtvrtek čeká finále Evropské ligy proti Seville, se s Čačičem nepohodl po březnovém přípravném utkání s Maďarskem (1:1). Když zjistil, že do utkání nezasáhne, přestal se rozcvičovat a poté kouče kritizoval v médiích.
"Natrvalo jsem mu ale dveře nezavřel. Až si uvědomí, že musí být týmový hráč, může se vrátit," citovala Čačiče agentura Reuters. "Až mu dojde, že ke spoluhráčům, trenérovi a realizačnímu týmu se nemůže chovat povýšeně, třeba najde cestu zpátky," dodal.
Chorvatsko se na šampionátu ve Francii (10. června až 10. července) v základní skupině postupně utká s Tureckem, českou reprezentací a nakonec s obhájcem titulu Španělskem.

Nominace Chorvatska:
Brankáři : Danijel Subašič (Monako/Fr.), Lovre Kalinič (Hajduk Split), Ivan Vargič (Rijeka), Dominik Livakovič (Dinamo Záhřeb).
Obránci : Vedran Čorluka (Lokomotiv Moskva/Rus.), Darijo Srna (Šachtar Doněck/Ukr.), Domagoj Vida (Dynamo Kyjev/Ukr.), Šime Vrsaljko (Sassuolo/It.), Gordon Schildenfeld (Dinamo Záhřeb), Ivan Strinič (Neapol/It.), Tin Jedvaj (Leverkusen/Něm.), Duje Čaleta-Car (Salcburk/Rak.).
Záložníci : Luka Modrič, Mateo Kovačič (oba Real Madrid/Šp.), Ivan Rakitič (Barcelona/Šp.), Marcelo Brozovič, Milan Perišič (oba Inter Milán/It.), Milan Badelj (Fiorentina/It.), Alen Halilovič (Gijón/Šp.), Domagoj Antolič, Marko Rog, Ante Čorič (všichni Dinamo Záhřeb).
Útočníci : Mario Mandžukič (Juventus/It.), Nikola Kalinič (Fiorentina/It.), Andrej Kramarič (Leicester/Angl.), Duje Čop, Marko Pjaca (oba Dinamo Záhřeb).

Nejčtenější zprávy