Vrba: Rosický může bez problémů hrát, úlevy má jen Dočkal


Praha - Neměl to jednoduché, spoustu hráčů na jaře kosila zranění, ale nakonec trenér Pavel Vrba poskládal širší nominaci 28 hráčů, z nichž do konce týdne vzejde třiadvacítka fotbalistů, kteří se podívají na červnové mistrovství Evropy ve Francii.
Novinářům na čtvrteční tiskové konferenci přiznal, že zeštíhlení soupisky se bude týkat především ofenzivních hráčů a že se už uzdravily i některé hlavní opory včele s Tomášem Rosickým.
Zatím jste se rozhodl zveřejnit širší nominaci 28 hráčů, proč? Je to z důvodu několika věcí. Máme tu krátký kemp, který končí zítra. Někteří hráči zase ještě mají zápasy ve svých klubech, takže i z tohoto důvodu máme raději širší nominaci. Do konce týdne ovšem musí být oznámena finální nominace 23 hráčů, kteří by měli jet na mistrovství Evropy.
S těmi, co se do kádru nevejdou, budete počítat jako s náhradníky? Je možné, že bude nějaký náhradník povolán i teď, pokud někdo po skončení soutěžních povinností nebude kvůli zdravotnímu stavu k dispozici, ale máme variantu, že dvou až třem hráčům řekneme, aby byli připraveni, kdyby se cokoli stalo.
Můžete prozradit, kterých postů se bude zeštíhlování širší nominace týkat? Otevřené je to především, co se týče ofenzivních hráčů, obrana a střed pole to už je celkem vyřešené a uzavřené.
O svou pozici na kempu tedy bojuje i mladý útočník Patrik Schick, proč jste se rozhodl po něm sáhnout? Je v širší nominaci hlavně kvůli tomu, že na jaře odehrál velice dobrá utkání a i díky němu hrála Bohemka na jaře zajímavý fotbal. Proto si zaslouží tu být. Kontaktoval jsem ale třeba i Juliše, u kterého mi ale bylo řečeno, že není zdravotně v pořádku.
Zranění to bylo velké téma celého jara, je někdo, koho byste v nominaci na Euru určitě chtěl, ale kvůli zdravotním problémům jste nemohl? Martin Frýdek vypadal v jarní části velmi dobře, kdyby nebyl zraněný, minimálně v širší nominaci by určitě byl, ten je jediný, který mě tak napadá.
Trnul jste během jara, když se kupila u některých reprezentantů zranění, zda se stihnou uzdravit? V poslední době se to týkalo asi čtyř hráčů. Byl to Pavelka, Škoda, Šural a Hubník. To byli hráči, kteří se kvůli zraněním nezapojili do přípravných zápasů. Možná byste mohli namítnout, že tam patří i Tomáš Rosický, ale i ten už se zapojil do zápasů juniorky Arsenalu, takže toho bych vynechal. Samozřejmě jsem byl napnutý, někteří možná dali přednost tomu, aby se doléčili a byli pro Euro připravení. Což je pro mě dobrý signál.
Tomáš Rosický je tedy stoprocentně fit? Před třemi týdny jsem byl v Anglii, kde jsem se sám chtěl přesvědčit o tom, jak je na tom Tomáš zdravotně. Přijel jsem odtamtud spokojený, zvládl celý zápas, neměl žádné úlevy. I teď za ty dva dny, co jsme spolu, hraje stoprocentně, takže nevidím důvod, proč by neměl být připravený na Euro.
A co Bořek Dočkal, který se zranil v závěru sezony? Bořek má jako jediný zatím úlevy a k ruce člověka, který se o něj individuálně stará, ale není to tak, že by se v pondělí nemohl zapojit. Má svůj režim, podle informací profesora Koláře je ale jeho stav takový, že se bude moci normálně začlenit.
Nominace už oznámili i soupeři českého týmu, je něco, co vás na nich překvapilo? Všechny tři země mají velice silný kádr. Vycházel jsem z toho, co jsem mohl vidět v jejich kvalifikačních utkáních na podzim, a oproti tomu tam zas tak velké změny v nominaci nejsou. Nic mě nepřekvapilo.

Nejčtenější zprávy