Vy a vaše sny – víte o nich vše?

Pro někoho jsou sny už klasickou součástí spánku a někomu se zase sny zdají jen opravdu málo nebo vůbec. I tak je ale samotné snění stále velmi zajímavou záležitostí. Co bystě měli o snění vědět vy a určitě jste doposud netušili?
Když sny, tak pořádně
Málo který člověk ví, že průměrná osoba má za svůj život až 100 000 snů, přitom si lidé často vzpomenou jen na opravdu malé množství z nich. Někteří si pamatují každičký detail ze svého snu a jiní pouze matně, o co v něm šlo. Vědci se shodují na tom, že během snu váš mozek rozběhne znovu přetáčení vašich myšlenek, které by mohly mít co dočinění právě s tím, o čem sníte.
Máte ovulaci? Pak budete snít!
Řečeno s nadsázkou samozřejmě. I tak ale jedna ze studií zveřejněná časopisem Journal of Sex Research zjistila, že ženám se více zdají sexuální sny během ovulace. Tuto informaci určitě ocení ženy, které se snaží již dlouho otěhotnět.
I noční můry mají své výhody
Říkáte si, jaké asi mohou mít noční můry výhody? Pokud se vám zdá něco ošklivého, nemusíte z toho být ve stresu. Jiná studie dokonce zveřejnila prohlášení, že studenti, kteří večer před zkouškou měli noční můry, nakonec dopadli v testu lépe. Pokud vás tedy čeká pracovní pohovor, zkouška nebo třeba jisté setkání a den předtím máte noční můry, je dost pravděpodobné, že nakonec dopadnete lépe, než jste sami čekali.
Snít můžete i ve velmi lehkém spánku
Určitě jste už slyšeli o tom, že sníte pouze v hlubokém spánku – říká se mu REM spánek. Vědci však zjistili, že to tak není. Sny se vyskytují prakticky v jakékoliv fázi spánku. To, co se vám však zdá už záleží na tom, v jaké fázi spánku se nacházíte. Pokud se nacházíte právě v hlubokém spánku – tedy REM spánku, sny jsou více emocionální, vizuální, obsáhlejší a také agresivnější. Pokud zníte o něčem velmi jednoduchém a často banálním, pravděpodobně jste se v ten okamžik nacházeli v lehčí fázi spánku.
I ženy mají mokré sny
Ano, to je pravda. Není to jen záležitost mužů, ale také žen.  Podle výzkumu provedeném na Univerzitě v Montrealu, končí zhruba 4 % mokrých snů orgasmem.

Nejčtenější zprávy