Češi v dramatickém Mugellu na body nedosáhli, Rossiho v MotoGP zradila motorka


Mugello - Ani jeden z českých jezdců nedokázal bodovat v dnešním v závodě třídy Moto3 v rámci Velké ceny Itálie silničních motocyklů na okruhu v Mugellu. Jakub Kornfeil obsadil 17. místo, Karel Hanika dojel na 20. pozici.
Kornfeil z 15. pozice na startu výborně odstartoval a už v prvním kole se dostal do skupiny bojující o deváté místo. Na velmi rychlém okruhu jeho Honda nestačila řadě rychlejších soupeřů, ale i tak se rodák z Kyjova dokázal držet na bodech.
Mnohem víc se na italském okruhu trápil Hanika, jehož předjela i Maria Herreraová a pohyboval se až kolem 25. příčky.
17. kol před koncem přišlo Kornfeilovo zaváhání a ve vyrovnaném poli rázem propad na 19. pozici. I když si pak zajel nejrychlejší kolo, ztráta narůstala, protože soupeři byli o vteřinu rychlejší.
I přes řadu pádů jezdců před ním se nakonec Kornfeil do bodované patnáctky nedostal a v cíli mu patřilo 17. místo se ztrátou necelých čtyř desetin vteřiny, Hanika na svého krajana ztratil skoro dvě vteřiny.
Dramatický souboj o vedení v závodě Moto3:

V dramatickém finiši si pro třetí vítězství za sebou dojel Jihoafričan Brad Brinder před dvojicí Italů Fabiem Di Giannantoniem a Francescem Bagnaiaou. V cíli je dělilo pouze 69 tisícin vteřiny.
Radost italských fanoušků z toho, že jejich miláček Valentino Rossi bojuje o vedení v závodě MotoGP vydržela pouze několik kol. Pak se z Italovy Yamahy vyvalil dým a bylo po nadějích.
Porucha Rossiho motorky:

Vedení si až do závěrečné fáze držel Rossiho týmový kolega Jorge Lorenzo. Toho pak dohnal Marc Marquez a ještě na začátku cílové rovinky se zdálo, že právě on oslaví 125. triumf španělského jezdce v MotoGP.
Jenže těsně před cílovou čárou jakoby Lorenzo zapnul forsáž a o půl motorky překonal svého mladšího krajana. Třetí skončil Ital Andrea Iannone v sedle Ducati.
Závod Moto2 přerušila už po třech kolech havárie mladého Španěla Xaviho Viergeho, jehož stroj prorazil ochranný vzduchový vak na svodidlech.
Viergeho havárie:

Start byl po různých tahanicích nakonec odložen o padesát minut a jelo se jen na deset kol. Netradiční sprint sedl obhájci tiulu Johannu Zarcovi z Francie, jenž o pouhé tři setiny vteřiny zdolal domácího Lorenza Baldassarriho
Velká cena Itálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Mugellu:
Moto3: 1. Binder (JAR/KTM) 39:49,382, 2. Di Giannantonio (It./Honda) -0,038, 3. Bagnaia (It./Mahindra) -0,069, 4. Antonelli (It./Honda) -0,075, 5. Quartararo (Fr./KTM) -0,077, 6. Ono (Jap./Honda) -1,037, ...17. Kornfeil (ČR/Honda) -2,434, 20. Hanika (ČR/Mahindra) -4,289.
Průběžné pořadí MS (po 6 z 18 závodů): 1. Binder 127 b., 2. Navarro (Šp./Honda) 78, 3. Fenati 67, 4. Bulega (oba It./KTM) 55, 5. Bagnaia 54, 6. Antonelli 52, 7. Kornfeil 36.
12:20 Moto2,
14:00 MotoGP.

Nejčtenější zprávy