Tampa je krok od finále Stanley Cupu. U třetí výhry asistovali Šustr s Palátem

Pittsburgh - Čeští hokejisté Andrej Šustr a Ondřej Palát se podíleli v pátém finálovém utkání Východní konference NHL asistencí na výhře Tampy Bay 4:3 v prodloužení v Pittsburghu. Lightning v průběhu zápasu i díky dvěma brankám nejlepšího střelce letošního play off Nikity Kučerova srovnali z 0:2 a 2:3 a v čase 60:53 zařídil týmu vedení v sérii 3:2 šťastnou brankou Tyler Johnson.
Skóre otevřel sedm desetin před koncem úvodní třetiny z dorážky Brian Dumoulin a brzy po přestávce přidal druhý gól do prázdné klece po hezké kombinaci Patric Hörnqvist. Ale i Tampa Bay odpověděla ještě v prostřední části dvěma slepenými zásahy. A v obou měl prsty Šustr.
Prodloužení trvalo jen 53 sekund
Český obránce si připsal přihrávku, když o mantinel poslal kotouč Alexi Killornovi, který našel skulinku mezi vyrážečkou brankáře Marka-Andre Fleuryho a tyčkou. Ve druhém případě po jeho souboji u hrazení získal kotouč Vladislav Naměstnikov a předložil puk skórujícímu Kučerovovi.
V poslední minutě druhé třetiny znovu strhl vedení na stranu Pittsburghu z dorážky Chris Kunitz, ale závěr zápasu vyšel lépe hostům. Kučerov, u jehož druhého gólu asistoval Palát, sebral po střele Johnsona odražený kotouč, obkroužil branku a u levé tyčky byl rychleji než beton Fleuryho. Prodloužení trvalo jen 53 sekund. V něm Jason Garrison trefil střelou z levého kruhu clonícího Johnsona, od jehož zad se puk odrazil do branky.

Semifinále play off NHL:
Východní konference - 5. zápas:
Pittsburgh - Tampa Bay 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 20. Dumoulin, 22. Hörnqvist, 40. Kunitz - 35. a 57. Kučerov (na druhou Palát ), 34. Killorn ( Šustr ), 61. Johnson. Střely na branku: 34:25. Diváci: 18.648. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Garrison (oba Tampa Bay), 3. Kunitz (Pittsburgh). Stav série: 2:3.

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !