Fiatu prý v Německu kvůli emisím hrozí zákaz prodeje, informuje tamější tisk


Dokonce zákaz prodeje aut na území Německa hrozí podle deníku Bild italsko-americké automobilové skupině Fiat Chrysler Automobiles (FCA).
Měla by to být reakce na výsledky šetření německého úřadu pro motorová vozidla KBA, které podle listu přineslo důkazy, že některé modely FCA jsou vybaveny softwarem, který po 22 minutách vypíná systém pro snižování emisí. Oficiální testy emisí přitom obvykle trvají zhruba 20 minut.
V reakci na to značně poklesla cena akcií této společnosti.
Zákaz prodejů sice není zatím aktuální, mohl by prý ale hrozit, pokud by FCA nadále n ebrala ohled na pravidla týkající se automobilových emisí.


"Bez ohledu na konečné výsledky šetření pochybujeme, že FCA by mohl čekat plošný zákaz prodeje vozů v Německu, protože Volkswagen směl pokračovat v prodeji aut, ačkoli v některých jeho vozech byla odhalena zařízení pro manipulaci s testy emisí," uvedli podle agentury Reuters analytici ze společnosti UBS.
Minulý týden se zástupci FCA měli kvůli emisím setkat s německými úřady, automobilka však schůzku zrušila. Německý ministr dopravy Alexander Dobrindt poté firmu podrobil ostré kritice a obvinil ji z neochoty spolupracovat.
Společnost FCA následně zopakovala, že "všechna její vozidla jsou v souladu s existujícími emisními pravidly". Podrobnější vyjádření ke zprávám listu Bild však mluvčí firmy odmítl poskytnout.
Automobilové emise se loni dostaly do centra pozornosti, když německý koncern Volkswagen v září přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku.

Nejčtenější zprávy