Také auto si už můžete koupit přes internet. Službu jako první spustilo dealerství Auto Palace


Od května nabízí jedno z největších tuzemských dealerství nových aut Auto Palace Group svým zákazníkům možnost koupit nový automobil, aniž by museli opustit teplo svého domova či kanceláře. Dokonce tímto způsobem již prodalo první vůz - bílý Mitsubishi Lancer.
"Tento projekt má podobné parametry jako klasický online prodej jakýchkoli druhů zboží," informuje Ralph Howie, generální ředitel Auto Palace pro Českou a Slovenskou republiku. "Samozřejmě také existuje možnost vrácení vozu ve čtrnáctidenní lhůtě," dodává manažer.
Auto Palace nabízí v současné době nové vozy osmi značek. Zájemci tak mají možnost koupit po internetu některý z modelů značek Hyundai, Škoda, Ford, Mitsubishi, Mazda, Peugeot, Opel a Volvo.
"Celý proces není nijak složitý," tvrdí marketingový manažer skupiny Auto Palace Stanislav Perkner.
Jeho slova potvrzuje spokojený vlastník nového Mitsubishi Petr Tomeček: "V první chvíli jsem si nebyl jistý, zda-li ikona “Koupit vůz“ znamená opravdovou koupi nebo se jedná jen o jakýsi typ závazné objednávky. Byl jsem proto velmi mile překvapen, když se mi z Auto Palace ozvali, aby potvrdili, že se opravdu jedná o reálnou koupi vozu, a začali projednávat další kroky koupě , “ komentuje.

Zákazník, který si vůz vybere přes internetové stránky Autopalace-sporilov.cz, vyplní v prvním kroku své osobní údaje, odsouhlasí zpracování údajů a obchodní podmínky internetového prodeje. Vůz je následně označen jako rezervovaný ve všech online kanálech, kde je momentálně v nabídce.
V další fázi Auto Palace zašle novému majiteli potvrzení koupě. Do tří pracovních dnů zákazník obdrží také návrh kupní smlouvy a specifikaci k platbě 15% zálohy, která se musí zaplatit do tří dnů.
Další postup se liší pro případ vozů dostupných skladem a těch, které se objednávají ve výrobě. "U skladových aut dealer po zaplacení zálohy domluví přesný termín předání na adrese, kterou si nový majitel vybere. Převoz vozu je plně v kompetenci prodejce, který se zavazuje automobil doručit na jakoukoliv adresu na území ČR. Jedinou povinností nového majitele je zaplacení zbylých 85 % kupní ceny nejpozději 7 dnů před předáním vozu," dodává Perkner.
K fyzickému setkání majitele nového vozu a zástupce dealerství tak dochází až při předávání vozu, kdy se také podepisuje předávací protokol.
Pokud se zákazník rozhodne od koupě v době čtrnácti dnů odstoupit, získá zpět cenu vozidla. Ta ovšem bude snížena o taxu za použití vozu, má-li v té době najeto více než dvacet kilometrů, což je postup odpovídající platné legislativě.
Stejnou službu zatím oficiálně nenabízí oficiální zastoupení žádné tuzemské značky. " Škoda nyní umožňuje nakonfigurování konkrétního vozu přímo z internetové stránky, a to prostřednictvím tzv. 3D konfigurátoru. Zvolenou specifikaci vozu pak může zákazník elektronicky poslat přímo na konkrétního dealera," sdělil na dotaz Aktuálně.cz mluvčí mladoboleslavské Škody Jozef Baláž. K němu pak ale musí přijít podepsat závaznou objednávku a převzít si vyžádaný vůz.
O podobném kroku, jako učinili v Auto Palace, však podle dobře informovaného zdroje ve Škodě Auto rovněž přemýšlejí.

Nejčtenější zprávy