Přírodní opalovací krémy? Tak na ty zapomeňte!

Přírodní opalovací krém, zní to jako něco, co teď zřejmě bude hodně trendy. Méně dráždivých složek a neničí životní prostředí. Jenže, nová studie z Consumer Reports říká, že pokud je o ochranu před slunečními paprsky, pak jsou tyto minerální produkty – které obsahují pouze oxid titaničitý/zinečnatý celkem k ničemu.
Výzkumníci strávili 4 roky testováním přes stovky krémů, tyčinek a sprejů s SPF 30 a vyšší, tedy minimum, které je doporučováno dermatology. Zjistili, že pouze 26 procent z přírodních krémů na opalování opravdu obsahuje tak silný ochranný faktor, jak je psáno na etiketě. Ve srovnání s těmi chemickými, které dobře uspěly v 52 % případů.
Proč tomu tak je?
K tomu, aby byl krém schopný odrazit sluneční paprsky od kůže, nejsou minerální produkty stavěné, jelikož ty zůstávají pouze na povrchu kůže a nevstřebají se. To znamená, že váš produkt se může i snadno otřít. Navíc UV záření může skrz ochranný povrch snadno proniknout a poškodit vaše kůži hluboko.
Kromě toho výzkumnící poukazují na to, že pokud se chcete skutečně dobře chránit před slunečními paprsky, pak je zapotřebí pořádně sledovat a zaměřit se na to, jaký obsah má skutečně váš opalovací krém.
Bez ohledu na to, který nakonec zvolíte, se zaměřte na to, abyste na tělo použili dostatečné množství a hlavně se mažte každé dvě hodiny, a to zejména na místech, na kterých často zapomínáte, jako jsou rty, uši, krk nebo zadní část nohou.
Vsaďte také na klobouk a brýle s UV ochrannou alespoň 400. Sluníčku se ani moc nevystavujte mezi 10 a 4 hodinou, kdy je nesilnější.

Nejčtenější zprávy