Renault má novou verzi rodinného "stěhováku". Objem kufru nového Grand Scénicu se blíží hodnotě 1 m3


Renault nadále bude nabízet modely pro početné rodiny. Ještě letos vstoupí na trh nová generace většího z rodu Scéniců, který tradičně nese označení Grand Scénic.

Jeho karosérie je o 24 centimetrů delší než v případě již v Ženevě představeného modelu Renault Scénic, díky čemuž lze v pětimístném provedení vozu využívat zavazadlový prostor o objemu až 866 litrů. To v případě, že jsou sedačky druhé řady posunuty ve svých kolejničkách maximálně vpřed. Pokud jsou naopak v nejzazší zadní poloze, klesne hodnota objemu kufru na stále velmi slušných 718 litrů.
K dispozici bude samozřejmě i sedmimístná verze.
Konstruktéři opět mysleli na to, aby se v autě při dlouhých cestách dobře "bydlelo". Míst na uložení drobností tedy bude dost a dost. Například objem přihrádky ve středové konzole je celých 13 litrů.
Uspořádání palubní desky ani výbava vozu nepřekvapí. Vychází totiž z toho, co se nabízí v modelu Mégane.

Pod kapotou se také objeví již známé agregáty. Výkonové rozpětí v případě těch zážehových bude sahat od 85 do 85 kW (115-130 koní). Dieselové jednotky budou mít výkon buď 81, případně 96 nebo 130 kW (110, 130 a 160 koňských sil).
Na výběr bude (v případě dieselů) jak manuální, tak automatická dvouspojková automatická převodovka, u zážehových zatím Renault nabídne jen manuální řazení.
Prodej vozu by měl být zahájen ještě letos. Ceny zatím značka tají.
Test dosud prodávané verze Renaultu Scénic naleznete zde.

Nejčtenější zprávy