San Jose vyřadili St. Louis a slaví historický postup do finále

New York - Hokejisté San Jose porazili v semifinále play off NHL St. Louis 5:2, vyhráli sérii 4:2 a poprvé v historii se probojovali do finále Stanley Cupu. V něm se utkají s vítězem souboje Pittsburgh - Tampa Bay, kde o postupujícím rozhodne dnešní sedmý zápas.
Největší úspěch v dějinách klubu, který v NHL působí od roku 1991, slaví i dva čeští hráči obránce Roman Polák a útočník Tomáš Hertl. Druhý jmenovaný si ve středu připsal asistenci u úvodního gólu utkání, který vstřelil ve 4. minutě Joe Pavelski, jenž si tak připsal už svůj třináctý zásah v letošním play off.
Žralokům vyšel i začátek druhé třetiny, když po pěti minutách přidal druhý gól Joel Ward. Stejný hráč v úvodu třetího dějství zvýšil na 3:0. Když pak ve 49. minutě upravil na 4:0 Joonas Donskoi, bylo v podstatě rozhodnuto.
Vladimir Tarasenko sice poté svými prvními dvěma góly v sérii ještě zkorigoval skóre, vítězství domácích ale pečetil v poslední minutě trefou do prázdné branky při power play Logan Couture.

Semifinále play off NHL:
Západní konference - 6. zápas:
San Jose - St. Louis 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)
Branky: 26. a 44. J. Ward, 4. Pavelski ( Hertl ), 49. Donskoi, 60. Couture - 52. a 57. Tarasenko. Střely na branku: 27:26. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. J. Ward, 2. Marleau, 3. Couture (všichni San Jose). Konečný stav série: 4:2.

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !