2. Díl: Ty nejhorší rady na hubnutí, které by vám odborníci zakázali!

Je tu pokračování prvního dílu, který vám prozradil, které rady nejčastěji slýchávají dietologové ve svých ordinacích a které rozhodně nejsou pravdivé. Ba naopak!
4) Musíte hřešit, díky čemuž váš metabolismus bude stále rychlý
Je nám líto, ale opravdu tomu tak není. Pokud si každý týden dopřáváte cheat day, kdy sníte opravdu vše na co máte chuť, pak počítejte s tím, že se vám tyto přijaté kalorie uloží ve formě tukových zásob a vaše snaha zhubnout pak přijde vniveč. Pokud tedy chcete, aby váš metabolismus pořád rychle a dobře pracoval, pak musíte denně jíst určité množství sacharidů, cvičit několikrát týdně a mít dostatek spánku.
5) Dieta a cvičení je to jediné, co by vás při hubnutí mělo zajímat
Spánek, stres a životní prostředi, to vše hraje při vašem hubnutí velkou roli. Navíc, souvislost mezi spánkem a hmotností je důležitější, než jste si mysleli. Čím méně spíte, tím více budete vážit. Stres je dalí faktor, který je potřeba si hlídat, a to zejména v případě přejídání se nebo konzumace alkoholu. Chronický stres na vaše tělo působí špatně a způsobuje právě to, že se přejídáte.
Stejně tak je dobré zaměřit se i na své prostředí a živoní styl. Pokud často konzujemete sodovky, nezdraví potraviny nebo sladké, můžete přibrat až 5 kilo, a to velmi rychle. Takže doporučujeme se podívat, jaké potraviny doma vlastně skladujete.
6) Nesmíte jíst žádné nezdravé potraviny, žádné…
Pokračujte a počítejte s tím, že to dříve či pozdějí skončí katastrofou. Nemusíte ze svého života úplně vystřihnout hranolky nebo zmrzlinu (nebo cokoliv jiného nezdravého). Samozřejmě, že si občas můžete dopřát nějaké to slanější, sladčí nebo i mastnější jídlo. Důležité je, aby se 3/4 vašeho jídelníčku skládala ze zdravých jídel a poslední 1 čtvrtina z těch méně zdravých. Pokud budete jíst až moc zdravě, hrozí vám záchvatové přejídání. Nastavte si hranice, o kterých víte, že je dodržíte.

Nejčtenější zprávy