Strýcová? Nejlepší Češka na Roland Garros. Bavila Paříž a zahrála výměnu turnaje


Paříž - Potvrdila, že je jednoznačně nejlepší českou tenistkou letošní sezony. Barbora Strýcová v Paříži zlomila své letité prokletí, vůbec poprvé dokázala projít do druhého kola Roland Garros a na antukovém grandslamu nakonec skončila před branami osmifinále na raketě světové dvojky Agnieszky Radwaňské z Polska. S turnajem se rozloučila se ctí.
Třicetiletá Češka předvedla v pátečním odpoledním klání na dvorci Suzanne Lenglenové výborný výkon, kterým bavila publikum přímo na stadionu i u televizních obrazovech. Řada diváků dala překvapivě přednost duelu Strýcové s Radwaňskou před souběžně hranými atraktivnějšími zápasy mužské dvouhry.
Dva ninjové na kurtu Suzanne Lenglenové:

Nicméně ti, kteří na druhém největším pařížském kurtu vydrželi, rozhodně nemuseli litovat. Hrál se totiž krásný tenis. Strýcová dokázala v technických výměnách s hvězdnou Polkou držet krok a jejich tuhý boj několikrát přinesl nezapomenutelné tenisové momenty.
Jeden z nich (video najdete výše), mnoho internetových serverů ihned překřtilo na "výměnu turnaje". Obě hráčky se během ní ocitly na zemi, obě ale dokázaly vstát a pokračovat v boji, který měl lepší konec pro Strýcovou. Hrál se zábavný, atletický tenis, dokonalá sportovní show.
Strýcovou pochválila i sama Radwaňská
Češka vzala hvězdné soupeřce první set kariéry, po čtyřech jednoznačných prohrách 0:2 na sety. Více ale nezmohla a prohrála po setech 2:6, 7:6, 2:6. I tak zaslouží Strýcová velkou pochvalu. Té se ostatně dočkala i od samotné Radwaňské.
"Vím, jak dobrá je to hráčka. Má velmi šikovné ruce. Před zápasem jsem přesně tohle čekala, věděla jsem, že tam bude hodně běhání, hodně dlouhých výměn. Jsem šťastná, že jsem to ve třetím setu tak zvládla," uvedla světová dvojka.

Nejčtenější zprávy