Dva kanáry, česká specialita? I Kvitová ostudně padla, bilance na grandslamu je hrozivá


Paříž - Dostat dva kanáry v jediném utkání se hned tak nestává. Obzvlášť ne tenistům, kteří patří do nejužší světové špičky. Přesto se během dvou týdnů podobné potupy dočkaly české jedničky, nejprve mužská, nyní i ženská.
Po Tomáši Berdychovi, jenž nedávno v Římě neuhrál ani jedinou hru v zápase s Belgičanem Davidem Goffinem, zažila ostudný debakl také Petra Kvitová.
Kvitová toho moc nenaspala
Světová dvanáctka vypadla z grandslamového French Open už v prvním týdnu po porážce 0:6, 7:6, 0:6 se 108. hráčkou světového žebříčku Američankou Shelby Rogersovou.
" Cítila jsem se divně. Byl to pro mě náročný den, jeden z nejhorších na grandslamu. Jsem strašně zklamaná," uvedla po zápase Kvitová a ujišťovala, že na dvorci nechala všechno.
Kvitová se cítila divně:

"V noci jsem toho opravdu moc nenaspala. Na kurtu jsem se cítila velmi unaveně, měla jsem těžké nohy. A nic, prostě vůbec nic mi nevycházelo," kála se šestadvacetiletá Češka.
Kvitová, wimbledonská šampionka z let 2011 a 2014, má v posledních letech na turnajích velké čtyřky hrozivou bilanci. Americký expert Ed McGrogan z renomovaného serveru tennis.com si všiml, že česká hvězda na posledních čtrnácti grandslamech celkově desetkrát neprošla do osmifinále.
"Takové výkony jako proti Rogersové jsme od české hráčky viděli už mockrát. Kvitová zůstává jednou z nejnespolehlivějších hráček na okruhu. Když jí vychází její hra, je velkou hrozbou na jakémkoli turnaji, ale v poslední době je to spíše výjimkou," uvedl McGrogan. V prvním týdnu letos Kvitová skončila na Australian Open i na Roland Garros.
Selhání Kvitové jako titul Leicesteru
Letos v Paříži neobhájila loňské osmifinále a zřejmě klesne v žebříčku ještě níž. Mimo elitní desítky spadla předminulý týden po dvou a půl letech.
To, že Kvitová v prvním a třetím setu nedokázala proti Rogersové ani jednou udržet své jindy obávané podání, označil expert jako událost podobně šokující jako letošní triumf Leicesteru City v anglické fotbalové Premier League.

Nejčtenější zprávy