Škoda začala nabízet sportovně upravený Superb. Varianta SportLine je nejdražší v nabídce


Nová Škoda Superb SportLine dostupná v obou karosářských verzích Liftback i Combi se dá již nyní objednávat, u prodejců by se měla objevit koncem srpna. Jde o nejdražší provedení vlajkové lodi automobilky. Cena o šest tisíc přesahuje luxusní variantu Laurin&Klement.

Superb SportLine se od ostatních výbavových stupňů liší zejména exteriérovými doplňky v lesklé černé barvě. Sportovní podvozek přibližuje manažerský koráb o 15 cm k zemi. Řidič a spolujezdec sedí ve sportovních sedadlech s čalouněním v kombinaci alcantara (semiš) a kůže. Stabilizační systém ESC má speciální sportovní mód stejně jako palubní počítač. Za zmínku stojí i kryty pedálů z ušlechtilé oceli nebo černý strop.
Škoda Superb SportLine se nabízí pouze s objemnějšími a výkonnějšími pohonnými jednotkami. Nejlevněji ji lze pořídit s benzinovým turbomotorem 1.8 TSI za 858 900 korun.
K dispozici jsou i silnější dvoulitrové motory s výkony 162 a 206 kW, přičemž ten výkonnější se pojí výhradně s pohonem všech kol. Ve verzi kombi jde o nejdražší možnou variantu Superbu vůbec. Přijde na 1 133 900 korun, další desítky tisíc se dají utratit za příplatkovou výbavu.

Nejslabším naftovým motorem pro Superb SportLine je 2.0 TDI/110 kW, model se nabízí i v silnější verzi 140 kW, a to jak s pohonem přední nápravy, tak všech kol.
Proti luxusní výbavě  Laurin&Klement má Superb SportLine ve standardu kromě již zmíněných prvků i skla zatmavená v zadní části vozu nebo vyhřívané přední sklo. Naopak mu chybí například navigace, parkovací asistent nebo adaptivní tempomat, což jsou prvky dostupné pouze za příplatek.

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !

Nejčtenější zprávy