Judista Krpálek na turnaji mistrů vybojoval bronzovou medaili


Guadalajara - Český judista Lukáš Krpálek si dva měsíce před olympijskými hrami zvedl sebevědomí bronzovou medailí na Masters v Guadalajaře. Na turnaji mistrů pro šestnáct nejlepších judistů světa nestačil v kategorii do 100 kilogramů jen na Francouze Cyrillea Mareta, kterému v semifinále podlehl nejtěsnějším možným rozdílem na jediný trest.
Pětadvacetiletému Krpálkovi sice nevyšlo mistrovství Evropy v dubnu v Kazani, ale v Mexiku potvrdil, že na olympijských hrách v Riu de Janeiro bude patřit k největším adeptům na medaile.
V osmifinále zdolal Portugalce Jorgeho Fonsecu, když sice prohrával na juko, ale následně soupeře udolal v boji na zemi. Ve čtvrtfinále pak jasně porazil vicemistra světa z roku 2014 Josého Armenterose z Kuby poté, co ho hodil na wazari i ipon.
Narazil až v semifinále, kde svedl vyrovnanou bitvu s Maretem, ovšem v průběhu boje ho sudí trestali, zatímco Francouze nikoli, ačkoli v závěru byl výrazně pasivní. Jihlavský rodák tak musel přijmout těsnou prohru.
V boji o bronz si Krpálek poradil se zkušeným Alžířanem Lyesem Bújakúbem. Proti světové patnáctce nejprve předvedl chvat na wazari, půl minuty před koncem pak třicetiletého Alžířana zalehl a vyhrál na ipon. Bronzovou medailí tak navázal na loňské stříbro z Masters v Rabatu.
Na turnaj byl pozván i Pavel Petřikov ve váze do 60 kg, ale musel se omluvit kvůli zdravotním problémům, aby neohrozil svůj start na olympijských hrách.

rychlá půjčka

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !

Nejčtenější zprávy