Judista Krpálek na turnaji mistrů vybojoval bronzovou medaili


Guadalajara - Český judista Lukáš Krpálek si dva měsíce před olympijskými hrami zvedl sebevědomí bronzovou medailí na Masters v Guadalajaře. Na turnaji mistrů pro šestnáct nejlepších judistů světa nestačil v kategorii do 100 kilogramů jen na Francouze Cyrillea Mareta, kterému v semifinále podlehl nejtěsnějším možným rozdílem na jediný trest.
Pětadvacetiletému Krpálkovi sice nevyšlo mistrovství Evropy v dubnu v Kazani, ale v Mexiku potvrdil, že na olympijských hrách v Riu de Janeiro bude patřit k největším adeptům na medaile.
V osmifinále zdolal Portugalce Jorgeho Fonsecu, když sice prohrával na juko, ale následně soupeře udolal v boji na zemi. Ve čtvrtfinále pak jasně porazil vicemistra světa z roku 2014 Josého Armenterose z Kuby poté, co ho hodil na wazari i ipon.
Narazil až v semifinále, kde svedl vyrovnanou bitvu s Maretem, ovšem v průběhu boje ho sudí trestali, zatímco Francouze nikoli, ačkoli v závěru byl výrazně pasivní. Jihlavský rodák tak musel přijmout těsnou prohru.
V boji o bronz si Krpálek poradil se zkušeným Alžířanem Lyesem Bújakúbem. Proti světové patnáctce nejprve předvedl chvat na wazari, půl minuty před koncem pak třicetiletého Alžířana zalehl a vyhrál na ipon. Bronzovou medailí tak navázal na loňské stříbro z Masters v Rabatu.
Na turnaj byl pozván i Pavel Petřikov ve váze do 60 kg, ale musel se omluvit kvůli zdravotním problémům, aby neohrozil svůj start na olympijských hrách.

Nejčtenější zprávy