IKEA chystá pátý obchodní dům v Česku, stane se součástí nového komplexu u Prahy


Praha - Švédská nábytkářská společnost IKEA otevře v Česku nový obchodní dům. Podle informací serveru deníku E15 vyroste na jižním okraji metropole v Čestlicích u dálnice D1.
Bude součástí nového obchodního komplexu, který bude jedním z největších v Česku. Výstavba přijde řádově na miliardy korun, píše deník. Naposledy otevřela IKEA nový obchodní dům v roce 2004 na Černém Mostě.

Mluvčí IKEA Zdenka Pecková ale lokalitu nepotvrdila. "Prahu vnímáme jako město s největším potenciálem pro otevření nového obchodního domu. Vyhodnocujeme více možností, kde jih Prahy je jedna z nich, poohlížíme se po dalších vhodných lokalitách v Praze a toto průběžné vyhodnocování a prověřování lokalit bude i nadále pokračovat," uvedla. Lokalitu prý odtajní až později.
"Řetězec IKEA by si ve své zóně jistě přál každý developer, konkrétní značky však bohužel zatím nemůžeme zmiňovat," řekl i mluvčí developera Domo Development Michal Donath. Prozradil jen, že se baví se všemi hlavními hráči na trhu. Prim podle něj bude ale v Čestlicích hrát právě bydlení a volný čas.
Už konkrétnější byla podle deníku firma Stavební geologie - Geosan, která v lokalitě letos dělala průzkumné vrty. Do svých referencí na webu přímo napsala účast na projektu "Čestlice - IKEA Česká republika", píše E15.
Švédové by tak v Čestlicích otevírali pátý obchodní dům v tuzemsku. Dva má IKEA v hlavním městě, po jednom v Brně a Ostravě. Plán na velkoprodejnu mezi Pardubicemi a Hradcem Králové společnost odložila. Spekulovalo se rovněž o obchodu v Plzni.

V Čestlicích byla už podle Donatha zahájena výstavba infrastruktury. "Její dokončení plánujeme v první polovině příštího roku. Výstavba samotných objektů v obchodní zóně pak bude následovat," sdělil deníku. Na pozemcích mezi dálničním exitem šest a osm vznikne 390 000 metrů čtverečních pronajímatelných ploch.
O jeho velikosti vypovídá srovnání s jinými nákupními areály. Například Avion Shopping Park v Ostravě, jehož součástí je IKEA, má 110 000 čtverečních metrů. Stejnojmenný komplex v Praze na Zličíně je i s IKEA o polovinu menší než ostravský.
Dokončení celé obchodní zóny plánuje developer na roky 2018 a 2019. Jen úvodní fáze před výstavbou samotných objektů spolkne 1,5 miliardy korun, uzavřel server.

Nejčtenější zprávy