Nadvládla osmiveslic Dukly na Primátorkách pokračuje


Praha - Nadvláda osmiveslic Dukly Praha na Primátorkách pokračuje, 103. ročník vyhrála kombinovaná posádka Dukly a ČVK před elitní lodí Dukly. Zástupci pražského klubu se tak radovali na slavné regatě na Vltavě už z 37. vítězství v řadě. Elitní loď Dukly skončila druhá o pouhých 36 setin vteřiny.
Vítězové z řad skifařů v sestavě se šesti Dukláky (Vojtěch Řimák, Antonín Mařík, Ondřej Šams, Adam Štěrbák, Martin Basl a Matyáš Klang), dvěma zástupci Českého veslařského klubu Praha (Jakub Makovička a Jan Lapáček), kteří ale za Duklu ještě loni veslovali, a kormidelníkem Radkem Šumou (Dukla) vsadili na rychlý úvod. A tato sázka jim nakonec také vyšla, byť jen velmi těsně.
Při strhujícím závěru uhájili nečekané vítězství před "čistou" sestavou Dukly, kterou tradičně vedl do boje kormidelník Oldřich Hejdušek. O vítězi nakonec rozhodl až fotofiniš. "A popravdě řečeno - já si myslel, že jsme nakonec dojeli až druzí," přiznal novinářům Klang.
Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského ovládl při neúčasti čtyřnásobného mistra světa Ondřeje Synka potřetí za sebou Michal Plocek z Dukly. "Rozhodlo se v zatáčce, když byl vyloučen Richard Vančo," uvedl Plocek, jenž zvítězil před Vančovým bratrem Matúšem o 16 a půl vteřiny.
Hlavně s ohledem na start Richarda Vanča si myslel, že cesta za dalším vítězstvím bude letos nejtěžší. "Od toho jsem čekal nejvíce, ale do té zatáčky se netrefil a málem jsme se dotýkaly vesly. Radši jsem tam zpomalil, protože jsem věděl, že i kdyby ho nechali na trati, tak ještě bude šance ho předjet," popsal mistr světa do 23 let Plocek.
Mezi skifařkami byla v boji o Stuhu Podolí nejlepší Kristýna Fleissnerová z pražských Bohemians a obhájila loňské prvenství. Druhou v cíli Marii Natálii Jurkovou z Třeboně porazila o více než čtyři vteřiny. Pro vítězku šlo celkově již o třetí triumf na Primátorkách.
"Jednou jsem vyhrála v osmě, teď podruhé na skifu. Kdyby jela Mirka (Topinková Knapková), tak by samozřejmě vyhrála ona, toho jsem si vědoma," řekla s úsměvem Fleissnerová. "Řekla jsem si, že to napálím hned od začátku. A doufala, že to bude rozhodnuté už před bójkami. Takže to probíhalo podle plánu," pochvalovala si Fleissnerová.
Tu společně s parťačkou Lenkou Antošovou čeká ve dvojskifu účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro. "Je to sen každého sportovce dostat se na olympijské hry. Teď náš čeká Světový pohár v Poznani, pak pojedeme s Ondrou Synkem trénovat do Livigna do vyšších nadmořských výšek. Celá příprava už směřuje k Riu," řekla Fleissnerová.
Olympijská šampionka na skifu Topinková Knapková usedla opět do osmiveslice Slavie a při svém posledním startu před olympiádou v Riu de Janeiro se mohla radovat ze suverénního triumfu. Slávistky s kormidelnicí Sárou Víchovou předčily osmu amerického týmu LA Women's Rowing o téměř 14 vteřin. "Moc jsem si to užila, protože jsme s holkama byly skvělá parta," prohlásila Topinková Knapková.
Primátorky, veslařská regata v Praze:
Muži:
Skif (Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského) : 1. Plocek (Dukla) 6:52,80, 2. Vančo (SR) 7:09,30, 3. Suský (Břeclav) 7:14,04.
Osma: 1. Dukla/ČVK (Řimák, Mařík, Šams, Štěrbák, Makovička, Lapáček, Basl, Klang, korm. Šuma) 5:24,05, 2. Dukla (Jech, Altman, Paroulek, Andrle, Jirka, Šagr, Podrazil, Helešic, korm. Hejdušek) 5:24,41, 3. Dukla/ČVK (Inger, Šimánek, Láznička, Vajner, Zetek, Valsa, Hájek, Tikal, korm. Klubal) 5:37,96.
Ženy:
Skif (O Stuhu Podolí) : 1. K. Fleissnerová (Bohemians) 7:57,46, 2. Jurková (Třeboň) 8:01,78, 3. Richterová (Smíchov) 8:08,30.
Osma : 1. Slavia Praha (Nováková, Kocianová, L. Antošová, Schejbalová, L. Žabová, Topinková Knapková, Stillerová, Kopecká, korm. Víchová) 6:14,89, 2. LA Women's Rowing (Mitorvicová, Blumbergaová, Klavinová, Thorpová, Vareková, Sobottaová, Novotniková, Reinkortová, korm. Iboldová) 6:28,64, 3. Pardubice (Hyksová, Z. Příhodová, Flamíková, Pleskotová, Vlastníková, Pustějovská, Uhlová, K. Příhodová, korm. Zetek) 7:22,20.

Nejčtenější zprávy