Hejnová se po krátké pauze vrátí k závodění. Zánět achilovky už odezněl


Praha - Česká překážkářka Zuzana Hejnová se v závodě naposledy představila 20. května na Zlaté tretře v Ostravě, kde na trati 400 metrů doběhla v čase 55,69 třetí. Dlouho vedla, ale za poslední překážkou ji předstihly Polka Linkiewiczová a Kaliese Spencerová z Jamajky.
"Nevím, co se stalo. Čekala jsem lepší čas,“ zamyslela se po závodě jedna ze žhavých českých adeptek na olympijskou medaili z Ria.
Po ostravském mítinku si dala závodní přestávku, když vynechala mítinky Diamantové ligy v Římě a Birminghamu. "Nešlo o nic kritického, byl to jen menší zánět achilovky, ale nechtěli jsme dalšími starty riskovat,“ prozradil Aktuálně.cz trenér Dalibor Kupka.
Po pěti dnech klidového režimu už české hvězda začala trénovat. "Přípravu jí už nic neomezuje a začínáme uvažovat o červnovém startu na jednom či dvou menších mítincích. Pokud i po náročném tréninku bude zdravotně v pořádku, tak počítáme s účastí na mistrovství Evropy, které se koná 6. až 10. července v Amsterdamu," řekl Kupka. 
Pro start na ME hovoří i fakt, že podle nových pravidel by vzhledem ke svém postavení ve světovém žebříčku Hejnová nemusela absolvovat rozběh a začala by až v semifinále.
"Před olympiádou by po současném jarním závodním manku byl její start užitečný,“ dodává Kupka.

Nejčtenější zprávy