Hokejový brankář Rittich podepsal smlouvu s Calgary


Mladá Boleslav - Hokejový brankář David Rittich podepsal roční smlouvu s Calgary Flames a odchází do NHL. Třiadvacetiletý gólman dosud působil v extraligové Mladé Boleslavi, která tak nečekaně přišla o svoji jedničku.
Odchovanec Jihlavy má za sebou nejvydařenější sezonu v kariéře, v níž pomohl Středočechům k historickému postupu do semifinále play off. Jako brankářská trojka se zapojil i do přípravy národního týmu, v soutěžním zápase však šanci nedostal.

Rittich je druhým českým hráčem, který po skončení sezony s Flames podepsal smlouvu. Kanadský klub angažoval i útočníka Daniela Přibyla ze Sparty, který nebyl stejně jako Rittich draftovaný. Oba se mohou v Calgary potkat s útočníkem Michaelem Frolíkem, smlouva po sezoně skončila obránci Jakubu Nakládalovi.
Zatímco Ritticha čeká zřejmě boj na farmě o prosazení se do kádru Flames, kde byl jedničkou Fin Karri Rämö a záda mu kryli hlavně Švýcar Jonas Hiller a další Fin Joni Ortio, Mladá Boleslav musí hledat novou jedničku. Na soupisce Bruslařského klubu jsou Jan Lukáš, který přišel ze Znojma, a junioři Jan Růžička s Dominikem Grohem.

Nejčtenější zprávy