Kajakář Vít Přindiš ovládl závod SP v Seu d'Urgell, kanoista Gebas dojel třetí


Seu d'Urgell -  Vít Přindiš vyhrál závod kajakářů na Světovém poháru ve vodním slalomu v Seu d'Urgell. Sedmadvacetiletý reprezentant USK Praha zvítězil čistou jízdou s náskokem 18 setin před Slovákem Jakubem Grigarem, třetí Peter Kauzer ze Slovinska byl o 33 setin pomalejší.
Ondřej Tunka byl ve finále osmý, Luboš Hilgert po triumfu v semifinále obsadil i kvůli třem dotykům branek v závěrečné jízdě desáté místo. Oba si přitom v letošní domácí nominaci nevybojovali stálé místo v tříčlenné reprezentační sestavě.
Český tým měl ve finále trojnásobné zastoupení a slavil triumf i přesto, že na startu ve Španělsku nebyl olympionik a mistr Evropy Jiří Prskavec a v páteční kvalifikaci nečekaně vypadl stříbrný medailista z londýnské olympiády i z nedávného ME Vavřinec Hradilek.
Gebas mezi kanoisty třetí
Olympionik Vítězslav Gebas obsadil třetí místo v závodě kanoistů. Lepší než český reprezentant byli jen slovenský vítěz Alexander Slafkovský a Francouz Denis Gargaud Chanut.
Gebas postoupil ze semifinále z druhého místa a ve finále zajel znovu čistou jízdu. Slafkovský, který v květnu v Liptovském Mikuláši ovládl mistrovství Evropy, byl ale o 3,54 sekundy rychlejší. Dokonce ještě lepší čas zajel Gargaut Chanut, ale dvě trestné sekundy za dotyk branky jej stály vítězství.
Lukáši Rohanovi uniklo finále o 13 setin a skončil jedenáctý, Tomáš Rak nezopakoval finálovou účast z minulého týdne v Ivree a obsadil 17. místo.
SP ve vodním slalomu v Seu d'Urgell (Španělsko):
Muži:
C1: 1. Slafkovský (SR) 97,25 (0 tr. sekund), 2. Gargaud Chanut (Fr.) -1,39 (2), 3. Gebas -3,54 (0), ...v semifinále 11. Rohan, 17. Rak (všichni ČR).
K1: 1. Přindiš (ČR) 91,85 (0), 2. Grigar (SR) -0,18 (0), 3. Kauzer (Slovin.) -0,33 (0), ...8. Tunka -3,52 (0), 10. Hilgert (oba ČR) -9,87 (6).
Ženy:
C1: 1. Vilarrublaová 113,74 (2), 2. Lazkanová (obě Šp.) -5,26 (2), 3. N. Foxová (Austr.) -6,24 (2), ...v semifinále 13. Fišerová (ČR).

Nejčtenější zprávy