Premiérové kroužení formule 1 uličkami Baku zvládl nejrychleji Hamilton


Baku - Obhájce titulu Lewis Hamilton v Mercedesu si připsal základní rekord okruhu Baku, který hosti první Velkou cenu Evropy  formule 1 v Ázerbájdžánu. V dnešním prvním tréninku zajel nejrychlejší kolo v čase 1:46,435 minuty. Byť se jedná o městský okruh trať se maximální rychlost blížila hodnotě 330 km/h.
Jezdci se především seznamovali s tratí a snažili se především úzký ale velmi rychlý okruh naučit bez kolizí.
Té se ovšem 15 minut před konce úvodního tréninku nevyhnul Daniel Ricciardo. Svým Red Bullem škrt o svodidla a poškodil si monopost. Kvůli tomu bylo kroužení na trati na chvíli zastaveno.

Na nízkou přilnavost asfaltu krátce na to málem doplnil také Carlos Sainz z Toro Rossa, ale si ale "jen" urazil přední spoiler.
Také Hamilton, jenž porazil svého týmového kolegu a lídra seriálu Nica Rosberga o 377 tisícin vteřin, několikrát vyjel mimo trať. Závěrečnou fázi tréninku kvůli poničeným pneumatikám úplně vynechal.
V Ázerbájdžánu se dnes od 15:00 jede druhý trénink, zítra je pak na programu trénink číslo tři a kvalifikace.

Premiérová Velká cena Evropy v Baku startuje v neděli v 15:00 hodin našeho času a vysílá ji stanice Sport2, závod můžete sledovat v našem online přenosu ZDE .
Tréninky na Velkou cenu Evropy, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Baku:
První trénink: 1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:46,435, 2. Rosberg (Něm./Mercedes) -0,377, 3. Bottas (Fin./Williams) -0,661, 4. Alonso (Šp./McLaren) -1,554, 5. Vettel (Něm./Ferrari) -2,192, 6. Pérez (Mex./Force India) -2,487.

Nejčtenější zprávy