Jablonec prodal Slováka Greguše do Kodaně. Zinkasuje kolem 50 milionů korun


Praha - Slovenský záložník Ján Greguš přestupuje z Jablonce do FC Kodaň. Dánský mistr o tom informoval na sociálních sítích.
Podle informací Aktuálně.cz podepíše Greguš v Kodani čtyřletou smlouvu. V zimě o Gregošovi jednala i pražská Slavia, k dohodě s Jabloncem však nedošlo.

Greguš je účastníkem Eura, v dresu Slovenska však zatím k žádnému zápasu nenastoupil, bývá připraven na střídačce trenéra Jána Kozáka.
V Kodani by ho měl trénovat Stale Solbakken, mnohonásobný reprezentant Norska.
"Všechno se událo v průběhu pár hodin, když jsem se tady ve Francii dozvěděl, že na klub dorazila zajímavá nabídka od FC Kodaň. Trenér tam o mě projevil zájem. Chtěl bych poděkovat svým spoluhráčům, trenérům a celému realizačnímu týmu, kteří v Jablonci působili a působí," vyjádřil se Ján Greguš na webové stránce jabloneckého klubu.
"Děkuji také fanouškům, s kterými jsme společně zažili úspěchy i neúspěchy. Věřím, že budou kluky podporovat ještě více než doposud a že zažijí s Jabloncem ještě hodně vítězství a triumfů. Dík patří také panu Zikovi, který zkompletoval přestup a panu Peltovi, s kterým byla komunikace a férovost vždy na nejvyšší úrovni," dodal ještě Greguš k finalizovanému transferu.
Českou ligu si zahrál i v Baníku
"Chtěl bych oběma klubům poděkovat za vstřícný konstruktivní postoj," říká agent Pavel Zíka, kterého hráč k vyjednávání o transferu pověřil. "Co se týče přestupní částky, nemohu být konkrétní, ale odpovídá kvalitám slovenského reprezentanta, pohybuje se ve výši několika desítek miliionů korun."
Podle informací Aktuálně.cz se v případě, že Greguš "promění" všechny bonusy, může vyšplhat až někam k 50 milionům korun.
Greguš je odchovancem nitranského fotbalu. Působil i v juniorce anglického Boltonu, několik ligových sezon odehrál v Baníku Ostrava, od roku 2015 byl hráčem Jablonce.

Nejčtenější zprávy