Co si dopřát pro kvalitní spánek i rychlejší zhubnutí?

Není nic horšího, než se večer převalovat v posteli ve snaze usnout a navíc, kvalita spánku je úzce spjata s přibýváním na váze nebo naopak hubnutím. Pokud dostatečně nespíte, máte větší sklony k přejídání se. Pokud si tedy chcete pojistit opravdu kvalitní spánek a zhubnout, je dobré před spaním zařadit do svého režimu tyto nápoje.
Zatímco některé nápoje obsahují kofein a hodně cukru, čímž narušují váš spánek i hubnutí, existují zase jiné, které naopak pomáhají budovat svalovou hmotu, pálit tuk a lépe usínat.
1) Sklenice mléka
Může být teplé i studené. Pomůže vám lépe usnout díky zdravé dávce tryptofanu a vápníku. Více spánku pro vás znamená menší chutě na sladké. Navíc mléko je pro tělo hůře stravitelné, což znamená, že pokud si jej dáte před spaním, budete pak lépe usínat. Výsledkem nakonec je rychlejší metabolismus i snadnější hubnutí.
2) Heřmánkový čaj
Horký hrnek tohoto zázračného lektvaru zvyšuje ve vašem těle množství glycinu, který uvolňuje nervové napětí a působí jako mírné sedativum. Zvyšuje navíc i tělesnou teplotu, na čež vaše tělo reaguje tak, že se samo ochlazuje, a to je opět podpora lepšího usínání. Heřmánek je často spojován s tím, že reguluje hladinu glukózy a pomáhá při hubnutí. Ujistěte se však, že šálek, který si dopřáváte, je bez kofeinu.
3) Kefír
Toto probiotikum vyrobené z kysaného mléka je bohaté na bílkovíny a upravuje střevní mikroflóru – zvyšuje hladinu zdravých bakterií, které se starají o správné trávení a díky tomu se pak lépe vstřebávaj minerály a vitamíny. Kefír vám ale pomůže i k lepšímu spánku.

Nejčtenější zprávy