Kvitová zvládla odložený zápas s Babosovou


Eastbourne - Tenistka Petra Kvitová zvládla po propršeném pondělku dnešní vstup do turnaje WTA na trávě v Eastbourne. Bývalá finalistka turnaje zdolala ve 2. kole Timeu Babosovou z Maďarska po setech 6:4 a 7:6.
Světová jedenáctka Kvitová a 45. hráčka žebříčku Babosová měly hrát už v pondělí, ale kvůli dešti byl jejich zápas odložen. Dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová se k výhře dostala díky 42 vítězným míčům a pomohla si i sedmi esy.
"Byl to náročný zápas. V pondělí jsme nemohly kvůli dešti trénovat a není lehké jít hned hrát zápas," řekla Kvitová, která měla jako pátá nasazená hráčka v prvním kole volný los. "Klíčem bylo, že jsem udržela koncentraci a čekala na svoji šanci."
První set rozhodla Kvitová brejkem v deváté hře po razantních úderech po lajně. Do druhého setu vstoupila brejkem, ale vzápětí sama poprvé a naposledy v duelu neudržela servis. Jelikož za stavu 4:4 nevyužila ani jeden ze čtyř brejkbolů, rozhodla až v tie-breaku, v kterém proměnila mečbol vítězným bekhendem.
"Miluju hru na trávě, která sedí mé hře. Cítím se na tomto povrchu jako doma a tady se mi daří," řekla Kvitová, finalistka v Eastbourne z roku 2011. Byla ráda, že před cestou do All England Clubu může odehrát další zápas. "Čím více toho odehrajeme před grandslamem, tím lépe, a zvláště před Wimbledonem," řekla Kvitová.
V prvním kole vypadla Denisa Allertová, jež se do hlavní soutěže dostala navzdory porážce v posledním kole kvalifikace jako takzvaný lucky loser. Se zkušenou Chorvatkou Mirjanou Lučičovou-Baroniovou prohrála 4:6 a 2:6.

Tenisový turnaj žen v Eastbourne (tráva, dotace 776 878 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:
Lučičová-Baroniová (Chorv.) - Allertová (ČR) 6:4, 6:2, Kvitová (5-ČR) - Babosová (Maď.) 6:4, 7:6 (7:5), Mladenovicová (Fr.) - Bacsinszká (4-Švýc.) 6:1, 7:5., Curenková (Ukr.) - Čang Šuaj (Čína) 6:1, 7:6 (7:3).

Tenisový turnaj mužů v Nottinghamu (tráva, dotace 704.805 eur):
Dvouhra - 2. kolo:
Müller (8-Luc.) - Veselý (ČR) 7:6 (7:2), 6:2, Sela (Izr.) - Sousa (3-Portug.) 6:3, 7:6 (7:3), Querrey (5-USA) - Escobedo (USA) 6:4, 6:4, Baghdatis (9-Kypr) - Donskoj (Rus.) 7:5, 6:2, Becker (Něm.) - Pella (13-Arg.) 3:6, 6:1, 6:3.

Nejčtenější zprávy