E-shop LevneElektro.cz náhle zastavil činnost. Podvedli nás, říká firma


Praha - Jeden z velkých českých internetových obchodů s elektronikou LevneElektro.cz náhle pozastavil svou činnost. E-shop s miliardovým obratem to dnes uvedl v prohlášení na svém webu.
K dočasnému pozastavení činnosti obchodu se firma rozhodla sama, poté co jí Finanční správa zablokovala majetek a provozní prostředky. "Důvodem je účast společnosti v obchodním řetězci firem, kterými byla podvedena a za jejichž protiprávní jednání při (ne)odvodu DPH nese díky přenesené daňové povinnosti odpovědnost," uvedl ředitel společnosti Petr Václav. 

Zástupci finanční správy věc nekomentují. "Je mi líto, ale z důvodu zákonné povinnosti mlčenlivosti se Finanční správa nemůže vyjadřovat k záležitostem konkrétních daňových subjektů," řekla Petra Petlachová, mluvčí Generálního finančního ředitelství.
Problémy podle Václava mohou mít i další obchodníci. "Tento problém se s největší pravděpodobností dotýká či dotkne i dalších subjektů na českém e-commerce a elektro retail trhu," dodal.
Tržby za prodej zboží společnosti Elektra PV, která e-shop provozuje, ve finančním roce 2014/2015 klesly na 1,03 miliardy korun z 1,38 miliardy v předchozím účetním období. Obchod loni zvítězil v soutěži ShopRoku v ceně popularity.

Zda má e-shop klienty, kteří čekají na objednané zboží, a co s nimi bude, firma v krátkém prohlášení neuvedla. "Společnost vyvíjí maximální úsilí k tomu, aby nedošlo k poškození zákazníků a obchodních partnerů společnosti," sdělil jen obecně Václav.
V recenzi e-shopu na srovnávači Heureka.cz ani na facebookové stránce e-shopu si ale zatím zákazníci na nedoručené zboží nestěžují. "Zákazníci, kteří mají zboží zaplacené, si jej mohou vyzvednout," uvedla mluvčí LevneElektro.cz Markéta Jarešová.
E-shop zastavil preventivně provoz již v úterý večer. "Nechtěli jsme se dostat do situace, kdy zákazník objedná a zaplatí online a nedostane to zboží,"  řekl ČTK marketingový ředitel e-shopu Ondřej Liška.

Nejčtenější zprávy