Korejci dobyli Ameriku. Kia se stala v USA nejvýše hodnocenou značkou z hlediska kvality nových aut


Poprvé za 27 let, co organizace J.D. Power studii kvality nově pořízených aut vydává, nevyhrála značka z luxusního segmentu. Kia se už loni umístila na druhém místě mezi Porsche a Jaguarem, letos už pořadí ovládla. Překvapivý úspěch Korejců podtrhl bronzový Hyundai, pod jehož křídla Kia patří. Celkové pořadí najdete pod tímto žebříčkem na fotce.

"Překvapení!," hlásá v titulku americký deník USA Today. "Značka, která strávila roky přesvědčováním, že nevyrábí odfláknutá auta, se prosadila na vrchol jedné z nejsledovanějších anket v automobilovém průmyslu," píší dále v textu.
"Výrobci dělají nejkvalitnější auta v historii," prohlásila Renee Stephensová z J.D.Power v reakci na to, že se kvalita nových aut proti loňskému roku zlepšila o šest procent.
Studie se zabývá problémy, které majitelům nových vozů vznikají v prvních devadesáti dnech jejich vlastnictví. Výsledky se udávají v počtu problémů na každých sto aut. Nejlepší Kia jich měla pouze 83, průměr branže byl 105 a nejhorší Smart se dostal na 216.

Mezi další zajímavé trendy patří výrazné vylepšení domácích amerických automobilek. Přestože se žádná z nich neumístila v TOP 5 a nejlepší je šestý Chevrolet, teprve podruhé v historii výzkumů zaznamenaly lepší průměrný výsledek (103) než značky importované (106). 
Poprvé od roku 2006 se stalo, že "lidové" značky mají lepší průměrné skóre (104) než výrobci luxusních aut (108). 

Nejčtenější zprávy