Čtyři česká želízka v akci. Plíšková nahání strach, Šafářová musí zlomit kamarádku


Londýn - Jedenáct nadějí, jedenáct příležitostí, jak zlepšit prozatím nepříliš vydařenou tenisovou sezonu. A čtyři z jedenácti českých reprezentantů jdou na legendárním Wimbledonu do boje hned první den.
Brány All England Clubu jsou otevřeny, natěšení fanoušci pomalu hledají cestu do londýnského areálu a těšit se mohou mimo jiné na zápasy Lukáše Rosola, Karolíny Plíškové, Lucie Šafářové a Denisy Allertové.

Velmi pikantní souboj čeká v pondělí na Šafářovou, která v prvním kole vyzve svou deblovou partnerku a kamarádku Bethanii Mattekovou-Sandsovou.
Šafářová myslela, že jde o vtip
"Myslely jsme si, že si z nás dělají srandu. Ale co se dá dělat," komentovala los česká tenistka. Ta bude coby světová třicítka a předloňská semifinalistka turnaje poměrně jasnou favoritkou.
Američance patří v současné době až 85. místo na žebříčku WTA. Vzájemné zápasy vyznívají 2:1 pro Češku, příliš vypovídající hodnotu ale nenabízejí, uskutečnily se totiž před šesti a sedmi lety.
V letech 2009 a 2010 se budoucí partnerky potkaly nejprve ve Fed Cupu, kde Šafářová povolila Mattekové jen čtyři gamy, a poté hned dvakrát po sobě na turnaji v Quebecku, kde v roce 2009 vyhrála 2:0 Šafářová a o rok později stejným poměrem její americká soupeřka.
Plíšková na trávě září
Roli jasné favoritky bude plnit také Plíšková. Světovou sedmnáctku zmiňují některá zahraniční média v širším okruhu favoritek Wimbledonu, rodačka z Loun totiž v přípravě na trávě zářila a jistě získala respekt soupeřek. 

V prvním kole se Češka utká s Belgičankou Yaninou Wickmayerovou, momentálně 46. hráčkou rankingu. Půjde o čtvrtý vzájemný duel, Plíšková vede 2:1 na zápasy, přičemž naposledy soupeřku porazila před rokem v semifinále pražského turnaje, bez ztráty setu.
Plíšková bude chtít konečně prolomit své grandslamové prokletí, dosud ani jednou na turnajích velké čtyřky nepřešla přes třetí kolo. Tentokrát ale česká tenistka nechce znát rozlosování. Po sobotním prohraném finále turnaje v Eastbourne upozornila novináře, že nechce, aby jí situaci v její čtvrtině pavouka Wimbledonu prozrazovali.
Plíšková potřebuje zvládnout první kolo
"Nechci to vědět, tak mi to neříkejte. Chci se soustředit na první zápas, pak na další, dál se dívat nechci a nebudu," řekla důrazně čtyřiadvacetiletá hráčka.

Plíšková věří, že když zvládne první kolo, může se stát cokoli. "První zápas bude klíčový, to je jasné. Potřebuji ho zvládnout. Potom bude všechno otevřené. Věřím, že jsem schopná předvádět dobrou hru," dodala Plíšková.
Lukáš Rosol si v pondělí zahraje s Američanem Samem Querreyem. Čech, jemuž patří v žebříčku ATP 75. pozice, se se světovou třiatřicitkou v kariéře dosud nepotkal. Denisa Allertová se utká s talentovanou Ruskou Margaritou Gasparjanovou, s níž jediný vzájemný zápas před rokem v Trnavě prohrála ve dvou setech.
Pondělní program na Wimbledonu:
Centrální dvorec (14:00 SELČ): Djokovič (1-Srb.) - Ward (Brit.), Giorgiová (It.) - Muguruzaová (2-Šp.), Federer (3-Švýc.) - Pella (Arg.).
Kurt č. 1 (14:00): V. Williamsová (8-USA) - Vekičová (Chorv.), Groth (Austr.) - Nišikori (5-Jap.), Robsonová (Brit.) - Kerberová (4-Něm.).
Kurt č. 5 (12:30): 2. zápas Rosol (ČR) - Querrey (28-USA).
Kurt č. 7 (12:30) : 2. zápas Allertová (ČR) - Gasparjanová (Rus.).
Kurt č. 8 (12:30): 2. zápas Šafářová (28-ČR) - Matteková-Sandsová (USA).
Neurčený kurt: Karolína Plíšková (15-ČR) - Wickmayerová (Belg.).

Nejčtenější zprávy