Messi nedal penaltu a ukončil reprezentační kariéru. Americkým mistrem je znovu Chile


Washington –  Obrovským zklamáním skončilo finále Copa América pro Argentinu. Modrobílí ve finále, na vlas stejně jako loni, padli po penaltovém rozstřelu s Chile, když 120 minut hry gól nepřineslo. Argentinská superstar Lionel Messi navíc po utkání ve věku 29 let ukončila reprezentační kariéru.
Stalo se tak nedlouho po závěrečném ceremoniálu turnaje. Messi dělal rozhovor pro argentinskou televizi TyC Sports, kde oznámil, že již nebude hrát za národní tým.

"Je to konečné rozhodnutí. Pro mě a pro mnoho lidí, kteří to chtějí, to bude lepší. Dřel jsem dost tvrdě, ale končím. Čtyři prohraná finále, to není pro mě. Cítím v srdci obrovský smutek," řekl po zápase Messi.
Tato závěrečná fáze nastává po třech dnech, co Messi psal o svých konfliktech s argentinskou fotbalovou asociací. "Opět několikahodinové čekání na letadlo. abychom mohli odletět," napsal například Messi na svůj Instagram. "To je katastrofa, AFA jsou... Můj bože!," nebral si servítky viditelně rozladěný kapitán.
Třetí prohrané finále v řadě
Messi dva dny po svých 29. narozeninách prohrál finále velkého turnaje třetí rok po sobě a celkově počtvrté v kariéře. V roce 2014 jeho Argentina nestačila ve finále mistrovství světa na Německo, v roce 2007 jako talentovaný mladík musel na Copě América strávit porážku s Brazílií. Argentinci čekají na velkou trofej od roku 1993. 

Psalo se, že Messi možná skončí po mistrovství světa. Díky kombinaci svých frustrací končí už teď. Rozhodl se, že už je toho dost. Je možné, že toto rozhodnutí bylo učiněno v zápalu boje, po emocionální porážce, a jeho fanoušci budou doufat, že jej přehodnotí.
Světový pohár je za dva roky, a pro Messiho to může být poslední šance vyhrát velký turnaj.Stále je v nejlepších letech své kariéry.
Copa América, fotbalové mistrovství Severní a Střední i Jižní Ameriky - finále (East Rutherford):
Chile - Argentina 0:0 po prodl., pen. 4:2
Penalty proměnili: Castillo, Aránguiz, Beausejour, Silva - Mascherano, Agüero. Neproměnili: Vidal - Messi, Biglia. Rozhodčí: Lópes - Gil, Boschilia (všichni Braz.). ŽK: Díaz, Vidal, Beausejour, Aránguiz - Mascherano, Messi, Kranevitter. ČK: 28. Díaz - 43. Rojo. Diváci: 82.076.
Sestavy:
Chile: Bravo - Isla, Medel, Jara, Beausejour - Vidal, Díaz, Aránguiz - Fuenzalida (80. Puch), Vargas (109. Castillo), Sánchez. Trenér: Pizzi.
Argentina: Romero - Mercado, Otamendi, Mori, Rojo - Biglia, Mascherano, Banega (111. Lamela) - Messi, Higuaín (Agüero), Di María (57. Kranevitter). Trenér: Martino.

Nejčtenější zprávy