Zažije Wimbledon další spektakulární podívanou? Štěpánek je na úvod těžký soupeř, hlásí Kyrgios


Londýn - Před dvěma lety zvedal ze židle celý All England Club, když řádil v úžasné bitvě s Novakem Djokovičem, před měsícem na French Open málem vyřadil Andyho Murrayho. Není divu, že si pořadatelé Wimbledonu chtěli dopřát další nášup tenisových kouzel osmatřicetiletého Radka Štěpánka a udělili mu do turnaje divokou kartu.

A jako by jistota startu rodáka z Karviné nestačila, určil mu los i výborného protivníka do prvního kola, Australana Nicka Kyrgiose, jehož hra diváky na okruhu také rozhodně nenudí. V úterý od 12:30 se tak tenisoví fajnšmekři evidentně mají nač těšit.
Hned po losu si oba tenisté vyměnili komplimenty. "Samozřejmě bych si dovedl představit i lepší los, ale to je grandslam, a tak si nemám co vybírat. Tráva je jeho silný povrch. Určitě si bude pomáhat tvrdým servisem a na to se teď budeme v přípravě soustředit," citovala ČTK českého veterána, který v pondělním tréninku rozehříval jedničku Srba Novaka Djokoviče.
Jsou spolu kamarádi
Kyrgios zase prozradil, že má ke Štěpánkovi blízko. "Myslím, že jsme docela dobří kamarádi. Kdysi mi nabídl nějakou pomoc, nešlo ani tak o trénování, ale trochu mi pomohl. Je šílené, že proti němu budu hrát, sice se blíží konci kariéry, ale předvádí skvělý tenis. Na první kolo je to opravdu těžký soupeř, bude to náročný zápas," prohlásil na tiskové konferenci  jednadvacetiletý tenista.
Náročný bude nejspíš pro oba, ale fanoušci a tenisoví odborníci se především těší na extrémně interesantní podívanou. Oba mají výbornou techniku úderů, Kyrgios skvěle servíruje, Štěpánek kraluje na síti. Když se oba potkali před třemi lety na French Open, Australan sice vyhrál, ale potřeboval k tomu vyhrát tři tiebreaky, aby zkušeného harcovníka udolal.
"Musím zatleskat tomu, kdo nám na úvod Wimbledonu nalosoval duel Štěpánek - Kyrgios," napsal například na Twitter novinář Sports Illustrated Jon Wertheim.

Ať už postoupí kdokoli z této dvojice, rýsovala by se nejspíš další zajímavá bitva, protože do druhého kola by se mohl protáhnout dredatý Němec Dustin Brown, který pro své kousky na trávě také dostal divokou kartu.
"S takovými tenisty jsou to opravdu zábavné zápasy, ale to je ještě daleko. Tak daleko se nedívám, i když samozřejmě vím, že by například ve čtvrtém kole mohl přijít Murray, každopádně do té doby mě čekají ještě těžká utkání," dodal Kyrgios.
Kvitovou přijeli podpořit rodiče
Ale úterní program Wimbledonu nebude jen o Štěpánkovi. Do hry naskočí celá zbývající sedmička českých zástupců. Proti Chorvatovi Ivanu Dodigovi nastoupí Tomáš Berdych.
"Na první kolo to je nepříjemný soupeř. Byť vypadl na chvilku z první stovky, je hrozný bojovník, nedá člověku bod zadarmo. Na trávě je nebezpečný deblovým stylem, ale musím hrát svůj tenis a vnutil mu svůj styl hry," ohodnotil los Berdych, který Dodiga jednou před pěti lety porazil.

To Petra Kvitová narazila na svou první soupeřku Soranu Cirsteaovou z Rumunska na dvorci v All England Clubu v roce 2010 a vyhrála hladce dvakrát 6:2. "Od té doby se hodně věcí změnilo. Je nebezpečná, zvláště na trávě. Hraje rychle a agresivně, bude to nepříjemné, ale záleží vždycky na mé hře," ví tenistka z Fulneku, kterou do Londýna přijeli podpořit její rodiče.
Jako poslední nasazená Češka se představí Barbora Strýcová s Estonkou Anett Kontaveitovou, ale zatím neví, na kterém to bude kurtu. Dál nastoupí i Kateřina Siniaková s Pauline Parmentierovou z Francie, Jiří Veselý s Nizozemcem Igorem Sijslingem a Kristýna Plíšková s Číňankou Tuan Jing-jing.
Úterní program:
Centrální dvorec (14:00 SELČ): S. Williamsová (1-USA) - Sadikovicová (Švýc.), Broady (Brit.) - Murray (2-Brit.), Wozniacká (Dán.) - Kuzněcovová (13-Rus.).
Kurt č. 1 (14:00): Fritz (USA) - Wawrinka (4-Švýc.), Puigová (Portor.) - Kontaová (16-Brit.), Kvitová (10-ČR) - Cirsteaová (Rum.).
Kurt č. 2 (12:30): 1. zápas Kyrgios (15-Austr.) - Štěpánek (ČR),
Kurt č. 4 (12:30): 2. zápas Parmentierová (Fr.) - Siniaková (ČR),
Kurt č. 14 (12:30): 3. zápas Veselý (ČR) - Sijsling (Niz.),
Kurt č. 15 (12:30): 1. zápas Kristýna Plíšková (ČR) - Tuan Jing-jing (Čína),
Kurt č. 18 (12:30): 2. zápas Dodig (Chorv.) - Berdych (10-ČR),
Neurčený kurt: Kontaveitová (Est.) - Strýcová (24-ČR).

Nejčtenější zprávy