Berdych dorazil Dodiga a je ve druhém kole Wimbledonu. Čeká ho Becker


Londýn - Tenista Tomáš Berdych postoupil do 2. kola Wimbledonu. Zápas 1. kola s Chorvatem Ivanem Dodigem začal už v úterý, ale byl kvůli počasí přerušen, dnešní dohrávku za drobného deště a na kluzké trávě v All England Clubu Berdych zvládl a zvítězil 7:6, 5:7, 6:1 a 7:6.
Příštím soupeřem Berdycha bude Němec Benjamin Becker, kterého český tenista porazil v pěti ze šesti vzájemných zápasů a v Londýně nad ním vyhrál ve 2. kole před šesti lety.

Zápas Berdycha na kurtu číslo 18 byl úterý přerušen za stavu 4:1 ve čtvrté sadě. Desátý nasazený hráč už mohl být teoreticky v šatně s postupem, ale ve druhé sadě nedokázal utkání za stavu 5:4 dopodávat a v koncovce set ztratil. Ještě předtím byl duel ve druhém setu za stavu 3:2 pro Berdycha asi na patnáct minut přerušen, jelikož v hledišti zkolaboval fanoušek a musel být ošetřen.
Od stavu 0:1 ve třetí sadě získal Berdych devět her v řadě a mířil za postupem. Dodig si nechal po ztrátě třetího setu na kurtu ošetřit záda.
Čech si čtvrtou sadu zkomplikoval
I dohrávka začala kvůli dešti skoro s hodinovým zpožděním. Na jejím začátku měl Berdych hned brejkbol na 5:1, ale neuspěl a pak přišel sám o podání. Po vítězném bekhendu po lajně ale získal brejk zpět. Při prvním mečbolu za stavu 5:3 ale uklouzl, natáhl se na trávu a Dodig pohodlně namířil volej do kurtu.

Berdych pak o podání přišel. Mezitím se drobně rozpršelo, na ostatních kurtech byly zápasy přerušeny, ale Berdych s Dodigem hráli dál. Míč evidentně na vlhké trávě víc sklouzával a i hráči měli problém s pohybem. Za stavu 6:5 uklouzl Dodig a Berdych si připravil druhý mečbol, ale Chorvat ho odvrátil přímým bodem z podání.
Set dospěl do tie-breaku a Berdych v něm udělal dvojchybu na 2:2. Poté získal pět míčů v řadě a zápas při třetím mečbolu ukončil.
U sítě se český hráč poplácal po zádech s Dodigem, zamával fanouškům a spěchal do šatny. Kurt pořadatelé vzápětí rychle zakryli před deštěm plachtou.
Tenisový turnaj Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 28,1 milionu liber):
Muži:
Dvouhra - 1. kolo:
Berdych (10-ČR) - Dodig (Chorv.) 7:6 (7:5), 5:7, 6:1, 7:6 (7:2).
Ženy:
Dvouhra - 1. kolo:
Petkovicová (32-Něm.) - Hibinová (Jap.) 3:6, 7:5, 6:2, Rodinová (Rus.) - Curenková (Ukr.) 6:3, 7:5.

Nejčtenější zprávy